Україна ЄС facebook.com/petroporoshenko

Естонія відкинула вимоги Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію

  У Таллінні закликали Угорщину та Україну до діалогу

  МЗС головуючої зараз в Європейському Союзі Естонії відкидає вимогу Угорщини про перегляд Угоди про асоціацію в зв'язку з тим, що Україна, на думку угорської сторони, порушує її положення ухваленою реформою освіти.

  "Угода про асоціацію між Україною та ЄС тільки набула чинності, тому нам варто сфокусуватися на її ефективній імплементації", – зазначили у прес-службі Міністерства закордонних справ Естонії на запит DW.

  Відзначається, на вимогу Будапешта це питання внесене до порядку денного зустрічі міністрів закордонних справ ЄС. Його розглянуть 16 жовтня в Люксембурзі.

  Естонія констатує, що гармонізація українського законодавства про освіту із законодавством країн ЄС є пріоритетом українського уряду.

  "При цьому законодавство має відповідати міжнародним зобов'язанням, які взяла на себе Україна", – зазначили в естонському МЗС.

  У зовнішньополітичному відомстві країни привітали той факт, що Україна звернулася до Венеціанської комісії Ради Європи із проханням дати оцінку мовним положенням закону про освіту.

  "Ми також закликаємо всі сторони до діалогу", – йдеться у відповіді МЗС Естонії.

  Нагадаємо, раніше заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні.

  Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко.

  Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. У вітчизняному Міносвіти пояснюють: Україна не збирається закривати школи, де шкільна програма викладається  мовою національних меншин, а лише хоче розширити викладання українською мовою у цих школах. Більш того, реформа освіти дасть їм можливість вступати до вищих навчальних закладів у подальшому. 15 вересня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю Закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

  Попередній матеріал
  Адвокат розповів, куди окупанти етапували Сенцова
  Наступний матеріал
  У МЗС про акцію "Самовизначення для Закарпаття" в Угорщині: "Будапешт відверто заграється"
  Loading...

  МЗС відреагувало на заяву Угорщини щодо "ініціативи перегляду Асоціації Україна-ЄС"

  В Угорщині заявили про намір ініціювати перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через реформу освіти

  Скандал навколо закону "Про освіту" намагаються створити українофобські сили – юрист

  "Чиста політика": експерти прокоментували обурення держав-сусідів законом "Про освіту"

  Чи наважиться Будапешт на практиці блокувати рішення ЄС щодо зближення із Україною – "Час. Підсумки дня"

  Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні