Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Освітня реформа: Чи зміг Клімкін залагодити конфлікт з сусідами

У Бухаресті та Будапешті аргументи послухали та погодилися не з усіма

Україна готова до діалогу з Угорщиною та Румунією, щоб поліпшити освітнє законодавство. Запевнити в цьому західних сусідів вирушив міністр закордонних справ Павло Клімкін. Про позитивні зрушення у переговорах з румунськими колегами стало відомо відразу після зустрічі. Міністр закордонних справ Румунії Теодор Молешкану схвально оцінив те, що румунська громада вивчатиме українську історію, літературу та географію. Натомість українська сторона пообіцяла не закривати румунські школи та не звільняти викладачів цієї мови.

"Нам варто потурбуватися про румунську спільноту, адже цей закон стосується саме людей. Ідеться не про політику, а про намагання налагодити наші відносини. Ми повинні знайти найкращий вихід із цієї ситуації", – зазначив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. 

"Ми обговорили чіткі зобов'язання: по-перше, жодна з румунських шкіл не буде закрита. По-друге, жоден зі вчителів у румунській школі не буде звільнений. І останнє, але не менш важливе, ми спробуємо встановити рівновагу між освітою рідною мовою, а також вивчення української мови, вивчення літератури, історії, географії України", – сказав міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану.

А от угорську сторону переконати Павлу Клімкіну не вдалося. Його колега заявив, що Угорщина і досі невдоволена законом про освіту в Україні. І далі погрожує блокувати її інтеграцію в ЄС.

"Жодного вчителя не буде звільнено. Жоден заклад освіти в Ужгороді чи Береговому не буде закрито. Навпаки, ми зацікавлені в розвитку можливостей угорської громади. Наша логіка проста: кожен співвітчизник повинен розмовляти українською, окрім рідної мови. Без цього шансів на майбутнє в багатьох немає", – зауважив Клімкін.

"Ми бачимо ситуацію у зовсім іншому світлі. Це може завершити дискусію про мову нацменшин, чого слід уникати. Якщо нас спонукатимуть боротися, ми так і зробимо. Ми не відступимо назад ні на йоту", – прокоментував міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Проти освітньої реформи виступила одна з угорських праворадикальних партій "Йоббік". Вони організовують акцію за "національне самовизначення угорців Закарпаття". Київ такі дії вважає провокаційними. Українське МЗС висловило ноту протесту через неповагу до територіальної цілісності держави.

Оксана Ткаченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Супрун розповіла, чому медики бояться медичної реформи
Наступний матеріал
До Дня захисника України: Київські школярі побували в гостях у прикордонників
Loading...

"Тактика дикобраза" та фантомні болі Угорщини: політичний експерт прокоментував закиди сусіда щодо української освітньої реформи

Перегляд Угоди про асоціацію можливий лише у контексті забезпечення європерспективи України – Клімкін

МЗС відреагувало на заяву Угорщини щодо "ініціативи перегляду Асоціації Україна-ЄС"

Суперечливий закон "Про освіту": Клімкін викликав Посла в Угорщині для консультацій

Новий освітній закон: Співавтор пояснив механізми застосування

Прес-конференція міністра закордонних справ України в Румунії - відео