Міносвіти
Міносвіти plus.google.com

Новий освітній закон: Співавтор пояснив механізми застосування

  Застосування закону "Про освіту" в усіх україномовних школах починається з 1 вересня 2018 року, а в школах національних менших з 2020 року

  Співавтор закону "Про освіту", народний депутат України Тарас Кремінь пояснив загальні механізми застосування закону, повідомляє видання "Український інтерес".

  "Застосування Закону "Про освіту" в усіх україномовних школах починається тільки з 1 вересня 2018 року, а в школах національних менших з 2020 року. Тому збільшення кількості дисциплін, які будуть викладатись українською мовою, буде зростати повільно, для того щоб уникнути можливих конфліктів, протистоянь, тощо", - зазначив нардеп.

  "Скажу більше, що мовами національних меншин будуть викладатися, зокрема, мова відповідної національної меншини, література національної меншини, а також історія даного народу. Разом із тим хочу підтвердити, що в закладах освіти, відповідно до освітніх програм, можуть викладатись і будуть викладатись окремі дисципліни двома і більш ніж двома мовами. Це – українською мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу, на вибір. Тому ті держави, які зараз висловлюють протести щодо прийняття нашого закону "Про освіту" не повинні забувати, що серед 24-х офіційних мов ЄС є, зокрема, мови румунська, польська, угорська, болгарська", - наголосив він.

  Нагадаємо, недипломатично українську освітню реформу раніше розкритикувало МЗС Угорщини, назвало її ганебною. Офіційний Будапешт Україні погрожував бойкотом на всіх міжнародних майданчиках. Ці заяви прозвучали на фоні активної передвиборчої кампанії у країні.

  Чи дійсно нова реформа утискає права національних меншин, чому кожен десятий учень українську вивчає - дефакто - як іноземну - більше у неділю, 17 вересня, у програмі "Підсумки тижня" о 21:00 на "5 каналі".

  Попередній матеріал
  В тилу зони АТО впав російський безпілотник: фото
  Наступний матеріал
  Саакашвілі у жовтні планує приїхати до Києва
  Loading...

  Суперечлива реформа освіти: Україна пояснить послам ЄС "проблемні моменти"

  Гриневич сказала, скільки мільярдів піде на реформу освіти 2018 року

  12-річна школа і підвищення зарплат вчителів: Рада підтримала реформу освіти

  Освітня реформа: в Україні хочуть скоротити бакалаврат до 3 років

  МОН виключило російську мову із переліку предметів ЗНО

  Угорщина скаржиться у ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту