Ілюстративне фото
Ілюстративне фото pixabay.com

12-річна школа і підвищення зарплат вчителів: Рада підтримала реформу освіти

Мінімальна заробітна плата вчителів підвищуватиметься до чотирьох прожиткових мінімумів

У вівторок, 5 вересня, Верховна Рада проголосувала за реформу освіти. Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", за ухвалення в цілому відповідного законопроекту №3491-д на засіданні проголосували 255 депутатів.

Відповідну до законопроекту, в Україні від 2027 року запроваджується 12-річне навчання в школі, схвалюється підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів (наразі це 6736 грн) для працездатних громадян поетапно до 2023 року.

Реформа передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років (отримується в гімназії), і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки (отримується в ліцеях або закладах професійної освіти). Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається вже 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року, і для профільної середньої освіти – 1 вересня 2027 року.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні хочуть скоротити бакалаврат до 3 років.

Дивіться також фотогалерею:

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Травми хребта і параліч – не вирок: у Черкасах відкрили реабіліцентр для поранених бійців АТО
Наступний матеріал
Квиткове ноу-хау: У Житомирі вперше в Україні можна розплатитися в транспорті безконтактною карткою
Loading...