5 канал

Попри небезпеку та скепсис містян: як Польща допомогла відновити школу в Авдіївці

З оголошенням шкільного перемир'я обстрілів міста і околиць значно поменшало. Але в те, що воно переросте в мир, у Авдіївці – не вірять

У прифронтовій Авдіївці до початку навчального року відновили школу, яка була пошкоджена обстрілами бойовиків. Допомогу надав уряд Польщі. Попри небезпеку, частина мешканців не полишають свої домівки і 1 вересня сотні дітей планують йти до школи. Подробиці – в сюжеті "5 каналу".

Стрілянини та звуків артилерійських обстрілів у Авдіївці не чути. У пам'яті школярки Мирослави Плуталової – свіжі спогади про переховування в підвалах та бомбардування міста. Тож у безпеці вона себе не відчуває. "Я думаю що ні. Навіть, якщо сидіти в підвалах, все одно немає. Іноді ми не можемо потрапити в школу, тому що сильні обстріли. Ми не можемо вийти з дому. Чекаємо, що буде мир", – розповідає учениця школи №6.

З оголошенням шкільного перемир'я обстрілів міста і околиць значно поменшало. Але в те, що воно переросте в мир, у Авдіївці – не вірять. "Практика показала, що жодне перемир'я у нас не було перемир'ям. Тому ми вже не віримо в це. Ми вже віримо просто, напевно, в себе, у наше суспільство і в Бога. Тому що більше надії ні на кого покладати немає сил", – розказує місцева мешканка Ольга Маслюк.

Попри небезпеку поновлення обстрілів з боку бойовиків, школа від 1 вересня розпочне новий навчальний рік. До початку занять тут встановили нові вікна та обладнали кабінет географії. Відновлювальні роботи коштували майже 30 тис. євро. Ці гроші як грант виділив уряд Польщі.

"Я думаю, що продовження санкцій, які застосували американці, також сприяє цьому шкільному перемир'ю. Я думаю, що підтримка Євросоюзу, підтримка Польщі, є також те, що сьогодні Росія бачить, що Україна не одна", – вважає голова Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський.

Вже 1 вересня у цю школу прийдуть навчатися майже півтисячі авдіївських дітей.

Микита Луцький, Сергій Запорізький, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
70-річчя "первістка" Антонова: показовий політ легендарного АН-2 та нового АН-2-100 у Гостомелі
Наступний матеріал
Воював у АТО, але загинув у відпустці: на Полтавщині увічнили пам'ять бійця 30-ї мехбригади ЗСУ
Loading...