Шкільний гурток
Шкільний гурток 5 канал

Експеримент Amnesty International: як українських школярів взялись озброювати словом

Правозахисники сподіваються, що мода на шкільні правові гуртки пошириться містами України

У столиці започаткували правові гуртки для школярів. Їх навчають, як поводитися, коли затримує поліція, як законно організувати акцію протесту, як захистити право на освіту. Це експеримент правозахисників міжнародної організації Amnesty International, передає "5 канал".

У двох школах Києва розпочали читати лекції учням старших класів. Їх вчать практичному застосуванню інформації про права людини, розповідають приклади їх порушення, в тому числі й в Україні.

Проводить заняття координатор освітніх програм Amnesty International Україна Володимир Селіваненко. Його завдання розповісти про практичне застосування законів та постанов.

Презумпція невинуватості та інші складні терміни – простими прикладами. Саме такий підхід правозахисника. Згадує Селіваненко і про актуальні проблеми порушення прав людини.

Школярі зізнаються, що 45 хвилин лекції пролітають непомітно. Вони самі зголосилися відвідувати експериментальний курс. Хтось сподівається краще підготуватися до вступу в університет, а хтось на заняття прийшов після пережитої реальної проблеми.

 

Поки правозахисникам відкрили двері тільки дві школи Києва. Та в Amnesty International Україна сподіваються, що їм вдасться поширити моду на правові гуртки й в інших містах країни.

Дар'я Феденко, Кирило Іванов, "5 канал"

Попередній матеріал
Альтанки та місця для барбекю: У Конча-Заспі відкрили нову зону відпочинку
Наступний матеріал
"Легко написати, та важко виконати": хто і чому гальмує земельну реформу
Loading...

Виборола золото Цюриха: Українська школярка перемогла у "чоловічому виді спорту"

Нацрада реформ ухвалила концепцію нової української школи

Зернятко до зернятка: школярі Дніпропетровщини назбирали 8 тис. гривень на лікування бійця