Трактор
Трактор pixabay.com

"Легко написати, та важко виконати": хто і чому гальмує земельну реформу

Минулого року середня ціна ренти була €39, при запланованій лібералізації орендарям землі доведеться платити близько €200

Пенсійна реформа, верховенство права, земельна реформа, лібералізація землі в Україні є дуже важливими системними змінами, але в них досі немає прогресу. Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош, заступник прем'єр-міністра Словаччини і міністр економіки у 1998–2002 роках.

"Одна із найголовніших причин гальмування змін, є те, що підтримка парламенту не є досить ефективною. Тому що коли ми поглянемо на те, як проводилися реформи в інших країнах, то там була сильніша підтримка і кооперація між парламентом і владою", – сказав він.

Окрім того, за його словами, найголовніша проблема щодо лібералізації зовнішньої торгівлі полягає не у приватизації, а у тому, що власники не можуть робити зі своєю землею те, що вони хочуть.

"Коли ми говоримо про лібералізацію зовнішньої торгівлі, ми не говоримо про те, що власники мають продати. Вони повинні мати можливість зробити те, що хочуть. На мою думку, немає проблеми для того, щоб відкрити ринок повністю. А в Україні введено обмеження, що землю зможуть купувати лише українці", – сказав Міклош.

Він також додав, що нині в Україні існує тіньовий ринок землі. Адже коли немає іншої можливості продати землю, залишається лише це зробити неофіційно, або дати ренту, а потім ціна ренти дуже низька. У минулому році середня ціна ренти була €39. Якщо порівнювати з Польщею, то там – €200. Значить, коли буде лібералізація, то цей показник зросте.

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав п'ять найважливіших реформ для України.

Попередній матеріал
Експеримент Amnesty International: як українських школярів взялись озброювати словом
Наступний матеріал
У центрі Парижа сталася стрілянина: з'явились перші фото та відео з місця події
Loading...

Українець має відчути себе господарем на своїй землі – Верховний Архієпископ Києво-Галицький

Карета "швидкої" за 8 хвилин та поява перамедиків: коли українцям чекати на зміни

Медична реформа в Україні: коли лікарі отримуватимуть по 26 тисяч – спецрепортаж

Медична реформа: Чому в Україні не працює сімейна медицина та що зміниться

Запис до лікаря онлайн та електронна медична картка: коли та як це працюватиме

Гройсман назвав п'ять найважливіших реформ для України