Медична реформа в Україні: коли лікарі отримуватимуть по 26 тисяч – спецрепортаж

МОЗ 5 канал
Якщо ВР підтримає законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг, це суттєво позначиться на зарплаті сімейних лікарів

Медична реформа. Серія третя

"5 канал" продовжує цикл матеріалів, в яких досліджує кроки Міністерства охорони здоров'я на шляху до поліпшення обслуговування українців у медичній царині.

Це вже третє дослідження – про нову систему фінансування. Наразі у МОЗ вже підрахували, скільки отримає сімейний лікар після того, як у Верховній Раді проголосують за законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг.

У липні в Україні має запрацювати нова електронна система охорони здоров'я. Ця програма замінить купу паперів: у ній буде й історія хвороби пацієнта, його направлення на обстеження та їх результати, а також рецепти. Усе це – онлайн. Єдина проблема – перш ніж вчити лікарів новій системі, спершу треба буде забезпечити їх комп'ютерами.

"30% забезпечено комп'ютерами. Тобто ще 70% потрібно забезпечити", – каже сімейний лікар з Обухова Оксана Фетисенко.

Медична реформа
Медична реформа5 канал

Ще в однієї сімейної лікарки Зої Михайлівни – не менш складна ситуація. Вона не може поставити діагноз жінці, яка вже тиждень страждає на сильні болі. Таких складних випадків, каже лікар, чимало. Щодня вона приймає більш як 50 пацієнтів. "За три години ми реєструємо 60 людей. Щоб ви розуміли, норма у нас 25", – каже вона.

При такому завантаженні сімейний лікар-початківець отримує 2,5 тисячі гривень. У Зої Михайлівни зі стажем понад 20 років зарплата трохи більша. "Я працюю на півтори ставки. Я маю дільницю і ще я працюю завамбулаторією. Зарплата на руки виходить 5 тисяч. Обіцяють більше – біля 8 тисяч", – розповідає Зоя Ісакова.

У Львові лікар зі стажем понад 30 років отримує до 4,5 тисяч.

Медична реформа
Медична реформа5 канал

  • Що змінить реформа

Якщо у Верховній Раді підтримають законопроект щодо фінансування, то заробітна плата сімейного лікаря залежатиме від кількості його пацієнтів.

У МОЗ підрахували – навіть при мінімальному фінансуванні первинної медицини лікар зможе отримувати до 26 тисяч гривень. У Міністерстві переконані, що принцип "гроші ходять за пацієнтом" спонукатиме лікарів конкурувати між собою.

"Новий законопроект дозволятиме нову систему фінансування. Він стимулюватиме лікаря боротися за пацієнта. Він буде таким, щоб прийшли ви і ваші сусіди", – запевняє заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.

Медична реформа
Медична реформа5 канал

  • Як це діятиме

В Обухові один лікар нині обслуговує до чотирьох тисяч пацієнтів. Після нововведення у липні він зможе укласти угоду про надання медичних послуг лише з двома тисячами.

"У нас настільки велика завантаженість, що, я думаю, жоден лікар не зацікавлений у тому, щоб у нього було ще більше пацієнтів. Він фізично не зможе їм дати раду", – пояснює сімейний лікар Тетяна Загорська.

Тож поки медиків перспектива конкуренції поміж собою не лякає. Кажуть, швидше пацієнти поспішатимуть встигнути записатися до свого сімейного лікаря.

Юлія Божко, Дмитро Демішев, Олександр Павленко, "5 канал"

Уже завтра дивіться продовження серії сюжетів від "5 каналу". Мова йтиме про реформування швидкої допомоги.

Попередній матеріал
Медична реформа: Чому в Україні не працює сімейна медицина та що зміниться
Наступний матеріал
У боях за Іловайськ Росія використовувала найпотужніший танк, що має на озброєнні – Bellingcat
Loading...