Історія

«5 канал» — ПЕРШИЙ.УКРАЇНСЬКИЙ. ІНФОРМАЦІЙНИЙ телеканал, заснований за стандартами «Бі-бі-сі» Петром Порошенко. Відмінною особливістю каналу є щогодинні випуски новин і студійні інформаційно-аналітичні ток-шоу.  Від часу свого заснування 1 вересня 2003 року «5 канал» позиціонував себе як «Канал Чесних Новин». Інформаційне мовлення розпочалося з трьох випусків новин на добу та двох інформаційно-аналітичних проектів (програми ‘’Час” та ‘’5 копійок”).У тому ж 2003 році журналісти, керівники та власники каналу підписали угоду про принципи роботи, за якими власники забов’язалися не втручатися в процес виробництва новин, і ухвалили засади редакційної політики. Унікальність цієї події полягала у тому, що до ‘’5 каналу” жоден засіб масової інформації в Україні не робив подібного кроку, щоб забезпечити свободу слова та незаангажованість у подачі інформації.

 У лютому 2004-го «5 канал» здобув найвищу нагороду у галузі журналістики - диплом Всеукраїнського конкурсу засобів масової інформації ‘’Золоте перо’’ – ‘’За створення ефективної стратегії довіри громадськості”. А вже у жовтні 2004 розпочався тиск на канал. За позовом народного депутата Володимира Сівковича було арештовано рахунки, що могло потягнути за собою вимкнення «5 каналу» по всій території України. На знак протесту проти системних утисків свободи слова правління каналу (Іван Адамчук, Владислав Лясовський, Роман Скрипін, Юрій Стець, Андрій Шевченко) у прямому ефірі повідомили про початок акції протесту, ініціативна група співробітників каналу оголосила голодування, що за декілька днів призвело до початку«журналістської революції». Понад 250 журналістів підписали заяву, де висловили свою позицію щодо тиску представників влади на засоби масової інформації.

31 жовтня 2004 року на «5 каналі» розпочався перший виборчий телевізійний марафон присвячений Президентським виборам. Тоді П’ятий зайняв третє місце в рейтингу, залишивши попереду лише «Інтер» та «1+1». "П'ятий канал" був єдиний телеканалом, що надавав ефірний час опозиції. Під час Помаранчевої революції «5 канал» перейшов у режим цілодобового інформаційного мовлення і в прямому ефірі транслював події на Майдані в Києві та в інших «гарячих» точках України.

У лютому 2005 року «5 канал» заявив про зміну формату і з ефіру були вилучені розважальні та музичні програми, художні фільми та інше. В Україні з'явився - "Перший. Український. Інформаційний канал", наповнений виключно інформаційним контентом: новини, документальні фільми, аналітичні та публіцистичні програми.

У червні 2005 „5 канал” отримав нагороди у п’яти номінаціях Премії Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення „Телетріумф-2004”: «Інформаційна програма – програма „Час”, публіцистична програма – „Закрита Зона”, ведучий інформаційної програми – Андрій Шевченко, Журналіст, репортер – Святослав Цеголко, Режисер - Іван Кравчишин.

У 2006 було створено Редакційну Раду з 10 осіб, яких було обрано методом рейтингового голосування. Редакційна рада і понині є наглядовим органом , метою діяльності якої є здійснення контролю за виконанням положень редакційного статуту, прав творчого колективу та вимог щодо заборони цензури. У тому ж 2006-му «5 канал» відзначено у 9 з 18 категорій Премії «Телетріумф».

У 2007 «5 канал» розпочав новий рік з новою програмною сіткою, побудованою за принципом "горизонтальних лінійок". Увесь новинний контент було розділено на блоки, кожний з яких мав фіксоване місце у програмній сітці. Вибудувана принципово нова структура новин, загальна кількість інформаційних повідомлень зросла від 40 до понад 60.

У 2010 році 5 канал» здобув найвищий рейтинг за «післяреволюційні» часи. Заключний етап марафону«Президентські вибори-2010»перевищив останні рекордні цифри та досяг найвищих показників середньодобового рейтингу за період від серпня 2006 року. 

25 серпня 2011 року телевізійний марафон «5 каналу» присвячений 20-й річниці Незалежності України – «Українська незалежність», який вели Тетяна Даниленко та Павло Кужеєв, установив світовий рекорд — 52 години безперервного ефіру. У жовтні телемарафон був офіційно зареєстрований Книгою рекордів Гіннеса.

У вересні 2011 року ведуча «5 каналу» Анна Безулик стала першою володаркою премії «За професійну етику», заснованої цього року громадською організацією «Телекритика». Наступного 2012 року цим почесним званням було відзначено також ведечого «5 каналу» Сергія Дорофеєва.

У 2012 Пятий отримав чергову статуетку «Телетріумф». У номінації «Інтерв’юер» перемогу здобув Сергій Дорофеєв за авторський проект «Портрети з Сергієм Дорофеєвим».

У серпні 2013 свою 10-у річницю «5 канал» відзначив повним рестартом та зміною фірмового кольору з синього на червоно-білий. «Можливо, це буде виглядати радикально, але цей "УКОЛ В СЕРЦЕ" на часі», - відкоментувало сезон керівництво.

ВСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ!

Loading...