У боях за Іловайськ Росія використовувала найпотужніший танк, що має на озброєнні – Bellingcat

Т-90 bellingcat.com
Влітку 2014 року на сході України були присутні танки T-90A, які ймовірно належать 136-й окремій мотострілецькій бригаді ЗС РФ

Російські збройні сили використовували у війні проти України на Донбасі основний бойовий танк T-90 та його модифікації – це найпотужніша бронетехніка на озброєнні сухопутних військ РФ. Про це йдеться у розслідуванні міжнародної експертно-журналістської групи Bellingcat.

Танки серії T-90 почали випускатися ще у 1992 році, проте їх поставок в Україну ніколи не було. Вперше вони були помічені на сході України ще влітку 2014 року. Втім, як зазначається у матеріалі розслідування, до 2016 року візуального матеріалу, який би підтверджував це, було замало.

Т-90
Т-90bellingcat.com

Як приклад подається відео, що опубліковане в YouTube і ймовірно зняте 25 серпня 2014 року – наприкінці боїв за Іловайськ, коли російські найманці вели активні бойові дії.

"Примітним є той факт, що в ході боїв кілька російських танків були знищені. Без оригінального файлу встановити точну дату зйомки неможливо, однак підтвердити місце запису за допомогою методу геолокації можна", – мовиться в доповіді.

Докази присутності Т-90 на Донбасі
Докази присутності Т-90 на Донбасіbellingcat.com

Докази присутності Т-90 на Донбасі
Докази присутності Т-90 на Донбасіbellingcat.com

З наявних візуальних матеріалів Bellingcat робить чіткий висновок, що влітку 2014 року на сході України були присутні танки T-90A, які ймовірно належать 136-й окремій мотострілецькій бригаді ЗС РФ.

Докази присутності Т-90 на Донбасі
Докази присутності Т-90 на Донбасіbellingcat.com

Раніше експерти Bellingcat визначили, що російсько-окупаційні сили використовують населення Донецька в якості "живого щита".

Дивіться також фотогалерею на тему:

Російський модернізований БТР-80 на базі бойовиків у Донецьку – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Медична реформа в Україні: коли лікарі отримуватимуть по 26 тисяч – спецрепортаж
Наступний матеріал
"Навіть Чорне море штормить": як сніг, град та лютий вітер огорнули Україну
Loading...