фото 62.ua

Бойовики використовують населення Донецька в якості "живого щита" – Bellingcat

Будь-яка українська контратака, покликана придушити вогонь "Градів" бойовиків у місті, автоматично піддала би ризику життя цивільних осіб, що проживають у цьому районі

Експертно-журналістська група Bellingcat визначила, що російсько-окупаційні сили спеціально обрали житлові квартали окупованого Донецька для розміщення реактивних систем залпового вогню БМ-21 "Град", цинічно "прикриваючись" життями цивільних, що живуть у місті. Про це йдеться у звіті групи.

На свіжих супутникових знімках (від 20 і 31 січня) є інформація, яка підтверджує раніше проаналізовані відео та свідчення очевидців щодо дислокації ворожих "Градів". На знімку від 31 січня добре видно сліди пусків РСЗВ, які не спостерігаються на знімку від 20 січня.

bellingcat.com

На знімку від 31 січня 2017 року видно 5 слідів пусків на відкритій місцевості за 200 метрів на південь від гіпермаркету "Ашан" і за 40 метрів на південь від об'їзної дороги Донецька. Ці сліди не помітні на попередньому знімку (від 20 січня 2017 року). До слідів пусків ведуть сліди техніки, які починаються безпосередньо на об'їзній дорозі.

bellingcat.com

Ще одне місце пуску можна помітити на схід від житлових кварталів у безпосередній близькості від об'їзної дороги. На цьому місці видно чотири сліди пусків. З цієї позиції здійснювалося два різні обстріли. Всі 9 слідів пусків орієнтовані приблизно в одному напрямку. Пуски здійснювалися приблизно в напрямку Авдіївки, розташованої приблизно за 18-19 кілометрів на північний захід.

bellingcat.com

bellingcat.com

У Bellingcat вважають, що наведені факти чітко показують, що терористи обстрілювали Авдіївку, знаходячись за сотні метрів від гіпермаркету, школи і житлових будинків. Деякі атаки здійснювалися вдень, коли по об'їзній дорозі рухалися цивільні автомобілі.

На думку експертів, будь-яка українська контратака, покликана придушити вогонь РСЗВ, автоматично наразила б на ризик життя цивільних осіб, які проживають у цьому районі.

"Для пусків напевно використовувалися реактивні системи залпового вогню БМ-21 "Град", шасі яких дозволяють машинам пересуватися по бездоріжжю. Таким чином, цілком можна було використовувати інше місце пуску. Проте кількаразове використання місця пуску за 200 метрів на схід від гіпермаркету "Ашан" ясно вказує на те, що ця місцевість була вибрана спеціально, а життя цивільних осіб були навмисно піддані ризику", – вважають експерти Bellingcat.

Дивіться також фото на тему:

Російський модернізований БТР-80 на базі бойовиків у Донецьку – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Штаб АТО: Танки у резерві, участі у боях не беруть
Наступний матеріал
"Геть російських окупантів": українці Лісабону закликали посилити санкції проти Кремля
Loading...

Штаб АТО: Танки у резерві, участі у боях не беруть

Зруйнована Авдіївка та фото загиблого захисника: як проходило екстренне засідання Ради Безпеки ООН

З окупованого Донецька евакуюють цивільних з метою підготовки провокації проти України – Єльченко