Лікування онкологічних захворювань
Лікування онкологічних захворювань 5.ua

Медичні закупівлі в Україні: чому в онковідділеннях бракує медикаментів та хто у цьому винен

Наразі лікарні отримали тільки 15% від необхідної кількості препаратів

Україна отримала партію медикаментів для лікування онкологічних захворювань вартістю понад 2 мільйони доларів. Це протигрибкові ліки, які мали бути закуплені ще 2016 року, повідомляє "5 канал".

Зазначимо, що ці медикаменти використовують для боротьби з інфекцією під час хіміотерапії. На них у регіональних лікарнях чекали вже кілька місяців. Більшість ліків призначена для дітей. На місця їх планують доправити за тиждень.

Дитяче відділення онкохворих у Київському національному інституті перевантажене майже вдвічі. Нині п'ятеро дітей ще чекають своєї черги на початок лікування.

Ракову пухлину в чотирирічного Сашка виявили два місяці тому після того, як він почав кульгати. Лікарі діагностували саркому кістки. Зараз лікують у Києві. Бо в Одеській області, де мешкає сім'я, немає можливості отримати безплатні ліки.

"Ми зараз дуже перевантажені через те, що в областях препаратів мало, вони дороговартісні. У нас відділення на 45 ліжок, а сьогодні на ранок у нас рахується 70 ліжок", – зазначив завідувач відділенням дитячої онкології Сергій Павлик.

В онковідділеннях у регіонах ще від січня бракує медикаментів. Єдиний вихід для родичів хворих – звертатися за препаратами до волонтерів.

"Препарати, які ми отримали з бюджету, це були препарати, замовлені нашим закладом ще в 2015 році. За 2016 рік ми препаратів не отримали", – пояснює ситуацію заступник головного лікаря Вінницького онкодиспансеру Володимир Клибинівський.

Затримання поставок ліків для онкохворих у МОЗі пояснюють саботажем та корупцією серед фармакологічних фірм. У Міністерстві відвантаження першої партії препаратів, яка мала надійти ще 2016 року, називають важливою подією.

Отримана партія – лише 15% від необхідного. Лікарні отримають їх за тиждень, після того як перевірять на відповідність в Укрмедпостачі. Коли Міністерство обіцяє доставити всі ліки за минулий рік до мед закладів – відповідь шукайте у сюжеті:

Юлія Божко, Олена Бучацька, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Ноу-хау від Мін'юсту: в українських колоніях запроваджують відеозв'язок та IBox
Наступний матеріал
1 млн 195 тис. суб'єктів декларування вже подали е-декларації – НАЗК
Loading...
В Одеському онкодиспансері пацієнтам не вистачає безкоштовних медичних препаратів

В Одеському онкодиспансері пацієнтам не вистачає безкоштовних медичних препаратів

Prozorro уже півроку діє у медичній галузі: що вдалося виявити у системі закупівель

Prozorro уже півроку діє у медичній галузі: що вдалося виявити у системі закупівель

Припинення імпорту ліків з РФ не зашкодить українцям – Супрун

Припинення імпорту ліків з РФ не зашкодить українцям – Супрун