Ліки
Ліки pixabay.com

В Україні стартує програма "Доступні ліки": хто отримуватиме медикаменти безкоштовно

Провідні кардіологи та пульмонологи країни програмою задоволені лише частково

Урядова програма "Доступні ліки" стартує з 1 квітня. Безкоштовно або з незначною доплатою недужі зможуть отримати препарати від серцево-судинних хвороб, діабету другого типу та бронхіальної астми. Саме ці хвороби, за даними Мінохорони здоров’я, найбільше впливають на показники смертності серед українців.  Про це повідомляє "5 канал".

На відшкодування вартості ліків держава до кінця року виділила півмільярда гривень.

Хворим на бронхіальну астму наразі на лікування потрібно по 7-10 тисяч щомісяця, а коли хворобу вдається приборкати – понад тисячу гривень.

Щоб зменшити витрати недужих, у Мінохорони здоров’я розробили програму "Доступні ліки". Список безкоштовних ліків невдовзі обіцяють опублікувати на відомчому сайті. Наразі ж створили лише перелік із активними речовинами, які входять до складу препаратів.

Препарати, які будуть дорожчими на кілька десятків гривень, можна буде купити з доплатою.  А от пульмонолог Інституту фтизіатрії та пульмунології ім. Яновського НАМНУ Інна Турчина зазначає: "Це дуже такий стислий список ліків, який може якось дуже мало допомогти нашим пацієнтам. Їх застосування дуже обмежене. Для того, щоб хворий мав стан контролю астми, йому потрібен комбінований інгалятор. Тут комбінованих інгаляторів ми не бачимо".

Лише частково задоволені списком і провідні кардіологи країни. Чому обурюються фахівці та яких безкоштовних ліків бракуватиме українцям – дивіться у сюжеті:

Уряд на програму виділив півмільярда гривень. Якщо до кінця року цієї суми не вистачить, фінансування збільшать. У разі доведення ефективності проекту, у 2018 році до нього долучать пацієнтів і з іншими поширеними хворобами.

Людмила Голоднік, Сергій Новіков та Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Гройсман: Динаміка така, що за 3 роки черг у дитсадки в Україні не буде
Наступний матеріал
Давно було відомо, що у Кесаєва в Росії бізнес з виробництва зброї – журналіст
Loading...

1 квітня в Україні починає діяти програма "Доступні ліки"

Супрун: Закупівля ліків у МОЗ пройде по-іншому – тепер вчасно

Гройсман: З 1 квітня в регіони надходитимуть безкоштовні ліки