facebook.com/arsen.avakov

Давно було відомо, що у Кесаєва в Росії бізнес з виробництва зброї – журналіст

За словами журналіста Леоніда Швеця, подальший розвиток справи залежить від того, як її буде контролювати суспільство

Журналіст Леонід Швець в ефірі "5 каналу" розповів, що справа Кесаєва вже була давно на слуху в суспільства, і її пов'язували з фінансуванням тероризму.

"Що стосується справи Кесаєва, то взагалі-то вона вже на слуху давно. Я не знаю, коли саме я вперше про це почув, але те, що півтора роки тому це точно", – розповів Леонід Швець та додав, що компанію вже тоді пов'язували з фінансуванням тероризму "ДНР" та "ЛНР".

"Це дуже давно відомо, що в пана Кесаєва є бізнес в Росії з виробництва зброї, якщо не помиляюся, автомати, кулемети. Людина озброює російську армію. Якась частина цього іде на Схід до сепаратистів. В нього тут великий бізнес, до того ж монопольний, всі про це знають. Я точно знаю, що група колишніх самооборонців-депутатів, це Андрій Левус та Сергій Висоцький, це питання піднімали ледь не два роки тому", – зазначив Швець.

За словами журналіста, подальший розвиток справи залежить від суспільства.

"Це залежить від суспільства, дуже серйозно залежить від суспільства, це залежить знову ж таки від очільників ГПУ та суду. Суспільство повинно це відслідковувати, тиснути, вимагати відповіді на ці питання", – додав Леонід Швець.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура України спільно з Головною військовою прокуратурою викрила схему особливо великого ухиляння від сплати податків та незаконного виводу мільярдів гривень за кордон, в тому числі – для фінансування тероризму. Про це повідомив на сторінці у Facebook генпрокурор Юрій Луценко.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2012 до сьогодні дійсним власником монопольного дистриб'ютора тютюнових виробів ТОВ "Мегаполіс Україна" ( тепер – "Тедіс Україна" ) є зокрема громадянин РФ Кесаєв, щодо якого рішенням РНБО застосовано санкції у вигляді заборони виводу коштів з України за кордон… Попри заборону РНБО та НБУ через рахунки фірм-транзитерів за 2015-17 виведено 2,5 млрд грн", – повідомив Луценко.

Попередній матеріал
В Україні стартує програма "Доступні ліки": хто отримуватиме медикаменти безкоштовно
Наступний матеріал
Лежачий флешмоб у Києві: чого вимагають активісти
Loading...

Тисяча силовиків і сотня обшуків: ГПУ розслідує нову масштабну злочинну схему

ГПУ проводить обшуки у будівлі Антимонопольного комітету

Більше 100 обшуків у рамках справи "монополіста тютюнового ринку" проводяться у містах України