Юрій Луценко і Арсен Аваков
Юрій Луценко і Арсен Аваков 5 канал

Тисяча силовиків і сотня обшуків: ГПУ розслідує нову масштабну злочинну схему

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наполягає на відставці керівництва Антимонопольного комітету України

Тисяча силовиків і сотня обшуків – у Києві, Одесі і Дніпрі. Масштабні слідчі дії проводяться у тютюнового монополіста. Керівники компанії ухилялися від сплати податків і вивели за кордон 2,5 млрд грн. Про злочинну схему докладно розповіли керівник генпрокуратури Юрій Луценко та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Їх слухала кореспондент "5 каналу" Марічка Кужик.

Обшуки у компанії тютюнового монополіста "Тедіс Україна" відбуваються вже з сьомої ранку п'ятниці, 31 березня. Тисяча правоохоронців проводять обшук та інші слідчі дії у цій справі. Про це під час брифінгу повідомив генпрокурор. Він зазначив, що компанія "Тедіс" з 2012 року була монополістом з продажу тютюнових виробів на території України і їй вдалося незаконно перевести до Росії понад 2,5 млрд грн. Ці гроші використовувались в тому числі для фінансування тероризму на території України. Власником компанії є громадянин Росії Ігор Кесаєв.

Крім того, працівники ГПУ проводять обшуки у Антимонопольному комітеті України – вони теж пов'язані із справою "Тедіс Україна". Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков наполягає на відставці керівництва АМКУ, адже, за його словами, комітет сприяв монополії "Тедіс Україна".

"Нас по злому веселить той факт, що на цю годину відсутній на роботі глава АМКУ Терентьєв. Він в якомусь від'їзді. Його заступник, Сидоренко, яка вела антимонопольну справу щодо "Тедісу", сьогодні теж несподівано у відрядженні. Ще один заступник у відпустці. І так далі. Я думаю, що відпустка для цих людей повинна бути продовжена. І я, як міністр, політична фігура, можу заявити, що за результатами цього розслідування суспільство може вимагати відставки керівництва АМКУ", – зазначив Аваков.

Натепер нікого не затримано, тим паче, що Кесаєв перебуває на території Росі. За словами Луценка, до кінця дня обшуки мають завершитися.

Попередній матеріал
Дивіться на "5 каналі" трансляцію першого польоту нового Ан-132Д - відео
Наступний матеріал
Порошенко: Російська військова загроза вимагає дедалі більшої кількості кваліфікованих кадрів
Loading...

В ході обшуків у керівника держпідприємства знайшли позолочений рукомийник – Луценко

Обшуки в Криворізькій міськраді: перевіряється можливість розкрадання міським головою – Луценко

Тільки на кріслах "заробили" 8 млн доларів: в ГПУ розповіли про результати обшуків у справі розкрадань на Євро-2012

Тисячі набоїв та документи "чорної бухгалтерії": в осіб з оточення Януковича та Клюєва відбулися обшуки

ГПУ та СБУ проводять обшуки в "Київавтодорі"

Суд у Гаазі: Луценко розповів про 300 томів матеріалів із грифом "таємно" та "надзвичайно таємно"