Лежачий флешмоб
Лежачий флешмоб 5 канал

Лежачий флешмоб у Києві: чого вимагають активісти

Кияни стверджують, що місто перенасичене автами, що до того ж забруднюють повітря

У Києві на набережній Дніпра активісти влаштували лежачий флешмоб. Кілька десятків активістів вмостилися на асфальті, створивши собою слово "Вільні", повідомляє "5 канал". 

Як стало відомо, люди протестували проти засилля автомобілів на вулицях столиці і перешкод у пересуванні. В акції взяли участь велосипедисти і кияни, які дбають про довкілля. Вони кажуть, що в Києві трохи більше 20% містян мають власне авто. Решта людей пересуваються або пішки, або громадським транспортом, або роверами.

Активісти вважають, що їхні права обмежені через перенасиченість доріг автами, які до того ж забруднюють повітря. "Ми боремося за свої права. Хочеться також вільно рухатися містом, бо навіть ті велодоріжки, які поробили, це сміх і гріх", – каже учасниця акції Ірина Дубовик.

"Це такий от лежачий протест. Хочемо донести ідею, що наше місто має розвиватися як місто для людей, а не місто для машин. І якраз недарма така от локація вибрана, де постійно вранці тягучки. І до речі, теж такий цікавий факт про Поштову площу. Щоб створити в усьому місті класну велоінфракструктуру, якої буде достатньо, щоб їздити по всьому місту, – потрібно всього лише 1 мільярд гривень. Це бюджет двох Поштових площ", - пояснює директор Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

Зазначимо, що схожі акції за свободу руху проводять цими днями у 36 країнах світу.  

Нагадаємо, 25 березня півтори сотні велосипедистів виїхали на вулиці Києва, щоб масово показатися водіям автомобілів, які не хочуть їх помічати. А саме довести, що вони такі ж  повноправні учасники дорожнього руху. 

Попередній матеріал
Давно було відомо, що у Кесаєва в Росії бізнес з виробництва зброї – журналіст
Наступний матеріал
Перший політ Ан-132Д: Україна має величезний потенціал, якщо в ці часи запускає в небо нові якісні літаки – Порошенко
Loading...

"Ми не блокуємо, ми є дорожній рух": Півтори сотні велосипедистів виїхали на вулиці Києва

Кличко розповів, для чого йому сім велосипедів, зазначених у е-декларації

Альтернатива автівці: у Києві відбулась щорічна акція "Велосипедом на роботу"