Уляна Супрун 5.ua

Prozorro уже півроку діє у медичній галузі: що вдалося виявити у системі закупівель

За даними Transparensy International, у медичній сфері вдалося значно зекономити, однак недоліки у закупівлях таки виявили

На закупівлі медичного обладнання та ліків через систему Prozorro вдалося заощадити 10 із 50 мільйонів гривень, що потребувалися. Про це повідомляє "5 канал".

"На ці 10 мільйонів, що були заощаджені, будуть закуплені препарати для більшої кількості людей. У системі Prozorro усе систематизовано", - каже Сергій Дмитрієв, директор з політики та адвокації Мережі ЛЖВ.

У Києві також презентували експрес-дослідження з моніторингу медичної галузі. Зокрема, досліджували період з 1 серпня 2016 року, відколи система Prozorro стала обов'язковою при закупівлях медзакладів на понадпорогові суми. Саме тоді до лікарень України, стверджують фахівці, закупили нового обладнання на понад 1,5 млрд грн.

За даними Transparensy International, у медичній сфері вдалося значно зекономити, хоча на якість це жодним чином не вплинуло. А це свідчить, що очікувана вартість була попередньо завищена навмисно або через відсутність досліджень. За даними експертів, на заощаджені мільйони можна додатково закупити ще щонайменше три одиниці дороговартісного обладнання.

"Всього в медичній сфері було проведено понад 2 тисячі замовлень. Було проведено понад 20 тисяч власне торгів на суму в 4,5 мільярди гривень. Економія до надпорогових закупівель - 120 мільйонів гривень - це приблизно три томографи", - каже виконавчий директор Transparensy International Ярослав Юрчишин.

А в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зазначила: "Найважливіша річ була - зменшити корупцію, бо ми знаємо, що ця корупція звела до того, що були підвищені ціни. Ми хочемо, щоб були дешевші ціни, щоб були якісні ліки і щоб ми могли надати ті ліки безкоштовно найбільшим пацієнтам України. Це є наша мета, це є мета Prozorro".

Нагадаємо, наприкінці 2016 року міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів заявив, що завдяки ProZorro вдалося заощадити 9 млрд грн бюджетних коштів. У 2017 році економія коштів завдяки ProZorro буде ще в кілька разів більшою, запевняє міністр.

Попередній матеріал
"Снігові пастки на Херсонщині: у заметах застрягли десятки авто
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Історик та публіцист Сергій Грабовський в ефірі "5 каналу"
Loading...

МОЗ: Закупівлю ліків на 2016 проводитимуть чотири міжнародні організації

Завдяки ProZorro вдалося заощадити 9 млрд грн бюджетних коштів – Кубів

Гранти, медобладнання та закупівля препаратів: Супрун провела зустріч з іноземними послами