Вільний зв'язок у колоніях
Вільний зв'язок у колоніях 5.ua

Ноу-хау від Мін'юсту: в українських колоніях запроваджують відеозв'язок та IBox

Перші пристрої вже встановили у Бориспільській виправній колонії

Мін'юст запроваджує новий проект, згідно з яким засуджені у колоніях різних режимів зможуть вільно спілкуватися з рідними та друзями. Таким чином уряд запроваджує безперешкодний телефонний та відеозв'язок у виправних закладах України. Про це інформує "5 канал".

Як стало відомо, "вільний зв'язок" профінансувала приватна компанія. Перші пристрої встановили у Бориспільській виправній колонії.

Засуджені таким нововведенням задоволені. "Раніше треба було написати папір, стати в чергу, тому що коли місяць-два проходять, а говорити не можна. Та є багато моментів, які треба обговорити, і це наче свіжий ковток повітря", – пояснює засуджений Гліб Семенюк.

Він набирає друга, не приховуючи радості. Одразу після розмови з другом, телефонує до рідних. Каже, настільки вільного зв'язку у цьому закладі ще не було.

Ще одне ноу-хау від Мін'юсту – пристрій з можливістю виходу в Інтернет. Тепер для засуджених навіть існує можливість покупок онлайн та відвідування Інтернет-ресурсів. Щоправда, з обмеженнями.

"Це ті сайти, які за погодженням дозволені – пошук роботи після звільнення, пошук місця проживання, відеодзвінок", – пояснює директор підприємства-виробника Олег Осташкін.

Користуватися послугою можуть усі засуджені. Телефонні дзвінки – за тарифами оператора, відеозв’язок – 20 гривень на місяць. Щоправда, будь-кому засуджені телефонувати не можуть. Щоб запобігти шахрайству, ай-бокс дозволяє телефонувати користувачам, яких адміністрація попередньо внесла до системи та перевірила.

Фінансується проект "Вільний зв'язок" коштом Ізраїлю. Вартість телефону та ай-боксу складає близько 15 тисяч гривень. Щоб запровадити такі ноу-хау в усіх виправних закладах України, необхідно 3 мільйони доларів.

"Коли в тебе є можливість вільно спілкуватися, то втрачається необхідність переходити закон", – упевнений заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.

Коли засуджені зможуть користуватися новинками та як працюють нові пристрої у колонії – дивіться у сюжеті:

Наталка Коцкович, Василь Балабан, "5 канал"

Попередній матеріал
У громадській мережі "Опора" розповіли, чи є можливість перегляду тарифів на газ
Наступний матеріал
Медичні закупівлі в Україні: чому в онковідділеннях бракує медикаментів та хто у цьому винен
Loading...

Реформатор української пенітенціарної служби про хабарі у тюрмах, ставлення до Пашинського та знайомство з Яценюком

Замкніться в туалеті на кілька діб і відчуйте: VIP-в'язень Єфремов розповів про перебування у луганській буцегарні

Мін'юст планує оновити склад пенітенціарної служби на 100% – Петренко