Замкніться в туалеті на кілька діб і відчуйте: VIP-в'язень Єфремов розповів про перебування у луганській буцегарні

Олександр Єфремов 5.ua
Луганська область, Старобільськ. Саме тут в очікуванні чергового засідання суду перебуває Олександр Єфремов. За словами екс-депутата у сусідніх камерах знаходиться багато регіоналів

Колишній керівник фракції Партії регіонів Олександр Єфремов затриманий 30 липня 2016 року в аеропорту Бориспіль, звідки прямував до Відня. Єфремову інкримінують посягання на територіальну цілісність України, участь у створенні терористичні організації "Луганська народна республіка", державну зраду та організацію захоплення держбудівель у Луганську.

– Я розумію, що сьогодні владі потрібно відволікати якимось чином від тих провалів, які відбуваються у країні. Вони намагаються цим прикрити посадки невинних людей. Тут, до речі, сиджу не тільки я, тут сидять мери міст, голови рад, проти яких немає ніяких звинувачень.

6 місяців за гратами не змінили політичних поглядів Олександра Єфремова, він залишився вірним Партії регіонів. Стверджує, як і тисячі інших однопартійців, він невтямки, що поганого зробив для держави.

– Я вже досить довго прожив в цьому житті, щоб щось кардинально в собі міняти. Якщо ви маєте мої політичні погляди, то ні, я як залишався при своїй точці зору, так і залишаюся. Як і, до речі, сотні тисяч моїх однопартійців. І я вважаю, що ми праві, виходячи з тієї ситуації, яка сьогодні твориться в країні, то ті люди які привели до цієї ситуації, вони повинні нести відповідальність, а не ми, перебуваючи тут, нічого поганого в цьому державі не зробивши.

Читайте також: Реформатор української пенітенціарної служби про хабарі у тюрмах, ставлення до Пашинського та знайомство з Яценюком

За словами Єфремова, на буремних мітингах в Луганську він не був, тим паче не організовував їх.

– Я і сьогодні задаю питання, хто їх організовував, я відповідь на це питання поки дати не можу, а виходячи з того, що дала Генеральна прокуратура, випливають дуже неупереджені факти, що особи, які сьогодні перебувають при владі, були організаторами тих дій, які в Луганську відбувалися.

У СІЗО Єфремову дозволяють побачення з родиною. Однопартійці свого колишнього голову, за його словами, не навідують. Політик жаліється – багато регіоналів сидять у сусідніх камерах, а ті, що на свободі, не приїздять. Свою кімнату у СІЗО Єфремов порівнює із тісним туалетом. Запевняє – ні про які VIP-умови не йдеться.

– А ви самі можете продемонструвати для себе, ви замкніться в туалеті на кілька діб і відчуйте, як себе будете почувати. Ось такі відчуття тут, у цій камері. Ви бачите, вона велика, як описують, що це апартаменти і так далі.

Олександр Єфремов
Олександр Єфремов5.ua

Досягти миру з бойовиками був шанс навесні 2014 року, стверджує Єфремов. Уникнути війни, мовляв, було просто сісти за стіл переговорів та виконати вимоги сепаратистів. Цю схему регіонал пропонував офіційному Києву, відповідь чув негативну.

– Я вважаю, що в той момент можна було війну зупинити меншими зусиллями, ніж це можна було зробити сьогодні, тому якби послухали тоді, навесні 2014 року те, що я говорив, то війни б у нас взагалі не було. Я говорив, що необхідно просто сісти за стіл і поговорити з людьми, більше нічого, адже ви ж пам'ятаєте, які питання тут ставили: збільшення повноважень територій, російську мову, який вже був прийнятий, і просили просто підтвердити, а не скасовувати питання з російської мови. І третє питання, яке було вже прийнято, в рамках зовнішньополітичної діяльності нашої держави позаблоковий статус цієї держави, теж підтвердити просили, все. Але це, до речі, не вимоги були, а це вже віяння сусідів наших.

Олександр Єфремов не визнає своєї провини за жодним із кримінальних проваджень. Більше того, стверджує – на сьогодні немає жодного доказу, який би свідчив проти нього.

– Три роки, 54 кримінальні справи, які ведуться проти мене, і на сьогоднішній день жодного факту не пред'явлено, до якого мене можна було б у чомусь звинуватити.

У пресі не раз з’являлася інформація, що близький до Єфремова бізнесмен Рінат Ахметов намагався домовлятися з бойовиками. Колишній чільник Партії регіонів стверджує – із сепаратистами ніколи не зустрічався, але пробував залагодити конфлікт зі стін Верховної Ради.

– Якщо б ви знали, чим я займався у Верховній Раді, будучи в цей період, і які зусилля докладав для того, щоб усі ці конфлікти не відбулися, як у Києві, так і тут на території, то напевно ви б зовсім по-іншому писали питання, які ви задаєте. Будучи у Верховній Раді, у нас існувала спеціальна група народних депутатів, які брали участь у всіх подіях, які відбувалися в Києві, в плані запобігання конфліктів, які там могли бути. Їх би було значно більше. Тут коли почали розвиватися події, то у нас офіційно Партія регіонів, не обласна, не знаю як по містах, у мене немає аналізу за цей період, але що стосується обласної організації, ми не брали участі в цих подіях, ми вийшли офіційно з усіх цих процесів, тому що багато речей, які почали відбуватися, для нас були незрозумілі, хто їх ініціює. І сьогодні я розумію, що вже без присутності керівників, тієї влади, яка прийшла, це б не могло не статися.

Олександр Єфремов
Олександр Єфремов5 канал

Співчутливо ставиться Єфремов до працівників пенітенціарної системи. Розповідає – співробітники СІЗО отримують мізерні зарплати, трохи більше 2000 грн. Як вижити на таку суму, Єфремов не уявляє. Причина скрутного становища українців, на його думку, дуже проста – це нинішня влада. А от за часів Януковича, мовляв, усе було зовсім інакше, згадує Єфремов, було набагато краще.

– А ви знаєте, що тут люди, які тут працюють, вони за січень отримали чистими на руки, маючи 25-річну вислугу, 2200 гривень? За що вони жити будуть? А їм треба за комунальні заплатити 1700, за що жити люди будуть? Куди ви довели країну з вашими керівниками, і ви шукайте, копаєте в минулому, щоб знайти щось брудне у тих, які були. Та не знайдете, ми інші люди, у нас інший підхід зовсім був.

Попередній матеріал
Богдан Бенюк про депутатську діяльність, мовний режим та висловлювання Путіна
Наступний матеріал
Реформатор української пенітенціарної служби про хабарі у тюрмах, ставлення до Пашинського та знайомство з Яценюком
Loading...