Ревізія у колонії
Ревізія у колонії 5 канал

Спецрепортаж: Нелюдські умови утримання та сморід – що виявила раптова перевірка в'язниці

За результатами інспекції було прийняте рішення про звільнення начальника Коростенської виправної колонії №71 за грубі порушення та незадовільне утримання засуджених

Антисанітарія, грибок у камерах, недотримання норм тримання і тотальна невдоволеність засуджених. Це все виявила позапланова перевірка Мін'юсту у виправній колонії в Житомирській області. Ревізорів не чекали, тож усі недоліки були крупним планом, передає кореспондентка "5 каналу".

На перевірку до виправної колонії журналістів збирають уночі. Де саме буде міністерська ревізія, з метою нерозголошення, повідомляють лише на виїзді з Києва.

О шостій ранку ані журналістів, ані заступника міністра в тюрмі не чекають. Щоб зайти на режимний об'єкт з усіма необхідними документами та міністерським наказом, стояти на вході довелося понад 40 хвилин. Потому перевірка рушила в житловий блок.

Засуджені відбувають покарання по відділеннях – у середньому по 70 засуджених у кожному. Живуть у бараках площею близько 40 квадратних метрів. До приходу преси ув'язнені встигли застелити ліжка. Дихати буквально нічим. Затхлий дух, на додачу ще й не надто тепло. Засуджені кажуть, перевірки керівництво не чекало.

"Опалення вмикають лише тоді, коли приїжджає прокурор або якась комісія. Тільки поїхали – все, батареї холодні. Усю зиму батареї холодні", – каже засуджений Ігор Глибокий.

Окремо - санвузол, побутова кімната та місце для відпочинку. У них – антисанітарія, неприємний запах та грибок на стінах. Для миття, прання та пиття воду беруть з крану разом з іржею. Кожен засуджений уже встиг змайструвати саморобний фільтр.

У лазні – більше двох десятків душів, робочих – менше половини. Усередині – також не надто чисто.

"Зараз, аби тут прибирати – треба хоч ставка. Бодай одну копійчину на госппотреби виділили? Ні, жодної. Ви кажете, що санітарний стан поганий. Де засуджений прибирає – то він на добровільних засадах прибирає. Ми із кожним розмовляємо", – каже начальник Коростенської виправної колонії №71 Олександр Нікітчук.

"Сьогодні на сніданок в засуджених – перлова каша. М'яса приготувати не встигли. "Коли приїжджає комісія чи прокуратура – годують м’ясом, картоплею. Тільки вони їдуть – годують кабачками і капустою", – розповідає засуджений Ігор.

У медчастині самотньо стоїть напіврозвалений рентгенапарат, родом із 1970-х. Далі – кабінет терапевта і стоматолога. У журналі дантиста – жодного запису про лікування зубів. Згідно написаного, засудженим їх лише видаляють.

Що ще побачили журналісти у Коростенській виправній колонії – дивіться в сюжеті:

Додамо, що надвечір п'ятниці, 24 лютого, після перевірки було прийняте рішення за грубі порушення, незадовільне утримання засуджених звільнити начальника Коростенської виправної колонії №71. Наказ міністра має з'явитися вже у понеділок, 27 лютого.

Наталка Коцкович, Олексій Іванченков, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Харкові випустились 200 авіатехніків, серед них дівчина-авіатор з недівочим характером
Наступний матеріал
"Опустилися нижче плінтуса": Жебрівський розповів, на що сподівалися організатори "блокади" ОРДЛО
Loading...

Мін'юст планує оновити склад пенітенціарної служби на 100% – Петренко

Мін'юст та пенітенціарна служба спростували інформацію про втечу в'язнів з колонії на Київщині

У Росії в'язні влаштували бунт у тюрмі – з'явилося відео штурму колонії спецназом