фото АПУ

Нацрада реформ ухвалила концепцію нової української школи

  Україна буде впроваджувати систему інклюзивної освіти

  Національна рада реформ ухвалила концепцію нової української школи, згідно з якою загальноосвітні заклади поліпшать навчальні програми, перекваліфікують педагогів, нададуть школам автономію та впровадять інклюзію. Про це на брифінгу у понеділок повідомив заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків.

  "За результатами засідання Нацради реформ було ухвалено низку рішень, зокрема підтримано концепцію нової української школи, рекомендовано парламенту прискорити розгляд у другому читанні законів про освіту, а також про інклюзивну освіту. Президент наголосив, що фінансування інклюзивної освіти та дітей-сиріт має йти за принципом "Гроші йдуть за дитиною". Найближчим часом урядом спільно з уповноваженим Президента України з прав дитини будуть розроблені чіткі кроки щодо реформування системи інтернатів", - сказав він.

  При цьому керівник благодійного "Фонду Петра Порошенка", дружина глави української держави Марина Порошенко зазначила, що вперше питання інклюзивної освіти розглядається на найвищому державному рівні. За її словами, це дуже важливе питання, від якого залежить доля понад 700 тис. дітей України.

  "Якщо сьогодні ми дамо нашим дітям можливість отримати соціальний досвід в інклюзивних навчальних закладах, то вже завтра у нас будуть нові спортивні чемпіони, вчені, культурні діячі, а головне - платники податків, які нарівні з усіма будуть приносити користь суспільству", - зазначила вона.

  З її слів, електронна програма прозорого фінансування інклюзивної освіти "Гроші за дитиною" передбачає, що кошти з держбюджету надходять в конкретну школу, і керівництво закладу направляє їх на забезпечення потреб дитини.

  Водночас уповноважений Президента у справах дитини Микола Кулеба повідомив, що Україні необхідно відійти від старої системи інтернатів.

  "Ми сьогодні вважаємо себе європейською державою і прагнемо жити за європейськими стандартами, а європейські стандарти - це, перш за все, відсутність такої моделі інтернати, які є сьогодні", - сказав він.

  Кулеба повідомив, що кожні три дні 250 дітей направляються до інтернатів і кожні три дні одна дитина там помирає. Крім того, з його слів, неефективно відбувається розподіл фінансування таких установ.

  "За минулий рік ми бачимо зростання кількості дітей в інклюзивній освіті як мінімум на 50%. Ми ставимо завдання як мінімум на 30% збільшувати кількість дітей в інклюзії щороку, щоб дитина не потрапляла в інтернати", - наголосив уповноважений Президента з прав дитини.

  Нагадаємо, як заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, уряд на сьогодні має унікальний шанс, аби змінити систему освіти в Україні.

  Попередній матеріал
  Серед проросійських терористів наростають панічні настрої та небажання служити далі – ГУР
  Наступний матеріал
  Геращенко задекларувала квартиру в Києві, автомобіль Lexus та ювелірні вироби
  Loading...

  "Унікальний шанс змінити освітній простір": Гройсман розповів про вдосконалення в галузі

  Краще пізно, ніж ніколи: у Індії волонтери відкрили школу для жінок старше 60 років

  Не до уроків: у Польщі проходить масштабний страйк вчителів

  1 квітня – не до сміху: В Україні стартує пробне ЗНО

  Україна повинна спростити умови для дітей переселенців з Донбасу та Криму – Джапарова

  День у Франції: теракт у паризькому офісі МВФ та стрілянина у школі на півдні країни