Краще пізно, ніж ніколи: у Індії волонтери відкрили школу для жінок старше 60 років

За останніми даними, лише 65% жінок Індії є грамотними. В одному з регіонів країни в них тепер є справжній шанс надолужити початкову освіту

Світ відзначає сьогодні Міжнародний жіночий день. У цей день представниць прекрасної статі вітають, дарують квіти і дякують за те, що вони є. Але у багатьох бідних країнах жінкам і досі проблематично здобути початкову освіту – просто навчитися читати і писати. Однією з таких держав є Індія. За останніми даними державного перепису, 35% жінок там є неписьменними. У чоловіків цей показник удвічі нижчий – 18 відсотків. Поліпшити ситуацію намагаються місцеві волонтери. Так, в одному із регіонів відкрили школу для бабусь, передає "5 канал".

Поки чоловік читає газету, його дружина Суннанда готує їсти. Коли хатні справи будуть завершені, вона все одно не зможе взятися за читання, адже є неписьменною, як і чимало її сусідок та одноліток. Віднедавна у жінки з'явився шанс надолужити початкову освіту. У її селі, за 120 кілометрів від Мумбая, відкрили школу для літніх жінок.

"Раніше моя дружина не могла здобути жодної освіти – ніхто не вчився там, де жили її батьки. Але вона має бажання вчитися і тому ходить до школи", – розповів чоловік Суннанди Паду Даттатрея.

"Відколи започаткували цю школу – ми насправді щасливі. Ми приходимо сюди, сідаємо разом, насолоджуємось атмосферою і гарним товариством", – ділиться враженнями учениця Джанабай Даджи Кедар.

Головна умова цієї школи – ученицям має бути не менше 60 років. Кожній з них видають шкільну форму – рожеве сарі. Пишуть не в зошитах, а крейдою на маленьких дошках. Урок триває дві години, шість днів на тиждень. Є і домашні завдання. Більшість вперше вивчають літери. І через поважний вік їм потрібні особливі умови.

"Коли ви вчите дітей, то можете і крикнути на них, а часом і дати прочухана – але із літніми жінками такого вже не зробиш. Треба знову і знову пояснювати, треба багато любові і терпіння. Деякі погано чують, а деякі недобачають, отже треба підходити до них ближче і повторювати знову і знову", – пояснює вчителька Шіталь Пракаш Море.

"У цих жінок дуже зросла впевненість в собі. Якщо вони йдуть кудись, то не залежать від інших і вже самі можуть зробити багато речей, а не просити когось прочитати чи написати за них", – з гордістю каже засновник школи для літніх жінок Йоджендра Банґар.

Кількість неграмотних жінок у Індії вдвічі більша, ніж чоловіків. Усе через дискримінацію, яка і досі існує, особливо у бідних регіонах країни. Замість школи дівчаток віддають заміж – укладають ранні шлюби, до настання повноліття. Або ж віддають у школу хлопчиків, вважаючи, що дівчаткам треба вчитися хатній роботі, а не письму і читанню. Змінювати цю ситуацію намагаються і на державному рівні, і зусиллями волонтерів, що відкривають школи саме для неписьменних жінок. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Привітання Полторака українкам: "Святкувати один раз на рік свято жінки – недостатньо"
Наступний матеріал
Порошенко підписав закон про посилення співпраці з Євроюстом
Loading...

Зміни українську школу на краще: Стартувало онлайн обговорення навчальних програм школярів

Індія встановила "космічний рекорд": у небо одночасно запустили понад 100 супутників

Коли школа стає домівкою: чому жінка та її 9-річна дитина мешкають у будівлі сільської школи