www.volynpost.com

Нацрада реформ підтримала Нову українську школу та розвиток інклюзивної освіти

  Найближчим часом уряд спільно з уповноваженим президента з прав дитини розроблять план дій з реформування системи інтернатів

  Чергове засідання Національної Ради Реформ було присвячене темі освіти, безпеки та благополуччя дітей. Парламенту рекомендовано прискорити розгляд у другому читанні законопроекту про освіту, а також про інклюзивну освіту. Про це повідомляє прес-служба глави держави. 

  Президент наголосив на тому, що питання освіти – перший пріоритет для реформування держави. “Україна успадкувала від радянського періоду розгалужену мережу загальноосвітніх закладів, яка потребує оновлення, аби відповідати сучасним нормам”, - зазначив він. 

  Крім того, Порошенко підкреслив, що фінансування інклюзивної освіти та освіти дітей-сиріт має відбуватися за принципом "гроші йдуть за дитиною".

  Як повідомляється, найближчим часом уряд спільно з уповноваженим президента з прав дитини розроблять план дій з реформування системи інтернатів.

  "Українська освіта, як 50 або 70 років тому, до цих пір орієнтоване на накопичення знань. І це в той час, коли цивілізований світ орієнтується на вміння застосовувати знання на практиці. Вміння швидко навчатися. Уміння співпрацювати в команді. Вміння швидко вирішувати проблеми, а не чекати готових інструкцій ", - зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання Нацради реформ. 

  Пілотний проект інклюзивної середовища вже стартував в 19 школах Запорізької області. У 2017 році до ініціативи приєдналися Дніпропетровського, Житомирська та Хмельницька області. 

  "106 тис. дітей ізольовані і страждають в закритих інтернатах, залишених Україні в спадок від радянської системи виховання. 90% дітей-сиріт інтернатів не готові до самостійного життя, не можуть інтегруватися в суспільство і потребують постійної допомоги держави", - повідомив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

  За словами Кулеби, тільки виховання дитини в сімейному оточенні буде позитивно впливати на формування його особистості, почуття власної гідності, збереження здоров'я і гармонійного розвитку.

  Попередній матеріал
  Болгарські бізнесмени стурбовані різким стрибком цін на газ
  Наступний матеріал
  У Сербії стартували президентські вибори
  Loading...

  Не до уроків: у Польщі проходить масштабний страйк вчителів

  1 квітня – не до сміху: В Україні стартує пробне ЗНО

  Україна повинна спростити умови для дітей переселенців з Донбасу та Криму – Джапарова

  Брифінг члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського – трансляція завершена

  Порошенко затвердив програму розвитку Збройних сил до 2020 року

  Нацрада пригрозила заборонити білоруський телеканал через Україну без Криму