Українська школярка
Українська школярка 5 канал

Виборола золото Цюриха: Українська школярка перемогла у "чоловічому виді спорту"

16-річна харків'янка перемогла у надскладній Європейській математичній олімпіаді для дівчат

Харківська одинадцятикласниця Ольга Шевченко привезла з Цюріха до України переможне "золото". Дівчина посіла перше місце на Європейській математичній олімпіаді для дівчат, передає "5 канал".

Як стало відомо, українка обійшла представниць Великої Британії, Франції, Сербії й Угорщини. Такі змагання проводять у Європі вже шостий рік поспіль, українська команда лідером стала вперше.

16-річна Ольга Шевченко витратила під час олімпіади в Цюриху майже три години на надскладне завдання з геометрії. Позмагатися в знанні математики там зібралися дівчата з усієї Європи. З-поміж майже 170 школярок харків'янка стала найкращою.

"Я була дуже задоволена не тільки тим, що сама отримала це золото, цю перемогу. Але і тим, що Україна посіла перше місце серед європейських команд", – зазначила Оля Шевченко.

Математикою дівчина захопилася ще до школи, а з 5 класу – посилені заняття, гурток в університеті та тренування, як у спорті. Олександр Крижановський (вчитель Олі) зізнається: не впевнений, що сам впорався б із завданнями, які ставили на олімпіаді.

"Школярі, що на 200 балів здають ЗНО, не можуть зрозуміти умови тих задач, які нам пропонувались (на олімпіаді). Це вже інша сходинка розвитку. Вона ближче до науки", – запевняє викладач.

Однокласники Олі до здібностей дівчини вже звикли. "Вона з п'ятого класу почала займати високі місця на олімпіадах. Для мене було трохи несподівано, тому що я усе життя був переконаний, що математика – це більше чоловічий вид спорту", – каже однокласник Олі Іван Лутаєнко.

Довго спочивати на лаврах у школярки можливості немає – вже за тиждень Оля їде на відбірні змагання, щоб влітку потрапити на математичну олімпіаду в Бразилії. Чим живе маленька розумниця – дивіться у сюжеті:

 

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
"На мій вік вистачить": Як на Житомирщині по-дикунськи нищать ліс заради деревного вугілля
Наступний матеріал
Селище-примара "за крок" від ворога: як ЗСУ стримують бойовиків під Катеринівкою
Loading...