Школярська олімпіада в Харкові 5 канал

Унікальні екологічні проекти: харківські школярі вразили журі олімпіади "дорослими розробками"

Серед них – проект ботанічного заказника та самоочисна тротуарна плитка

Тротуарна плитка, яка вбирає в себе шкідливі викиди, унікальні проекти з охорони рослин, очищення води і захисту довкілля. Це не фантастика, а пропозиції харківських школярів. На учнівську олімпіаду до Національного університету міського господарства прибули понад 100 майбутніх науковців із різних шкіл міста та області. До фіналу конкурсу увійшли майже 20 учасників.

Зразки тротуарної плитки, яка б захистила довкілля від шкідливих викидів і смогу, 15-річний харків'янин Ілля Подус власноруч виготовляє в університетській лабораторії. Після кількох місяців досліджень і експериментів школяр з'ясував , що вбирати в себе токсини покриття зможе, якщо додати оксид титану.

Над цією розробкою Ілля працював разом зі своєю шкільною вчителькою. Педагог розповідає, що учень мріє стати хіміком, тож над проектом працював досить серйозно. На учнівській олімпіаді в Іллі – серйозні конкуренти. Свої екологічні розробки на конкурс привезли понад 20 школярів з усієї області, які увійшли до фіналу конкурсу.

"Це нові технології, пов'язані із захистом навколишнього середовища, проте також і використання альтернативних джерел енергії, альтернативних речовин, матеріалів, збереження біорозмаїття", – розповідає організатор олімпіади Наталія Телюра.

Ще одна учасниця – Валерія Бітюцька – майже півроку вивчала унікальну фауну на крейдяних схилах Харківщини. Учениця зробила більш як 300 фотографій і розробила власний проект створення на цій території ботанічного заказника, щоб зберегти реліктові рослини.

Яке майбутнє чекає на малих науковців – дивіться у сюжеті:

Світлана Дашкевич, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
У Львові запрацював перший дитячий мобільний хоспіс
Наступний матеріал
Історичний стадіон Києва, на якому відбувся "матч смерті", повернули у державну власність
Loading...

Український юнак виграв чемпіонат світу з шахів серед юніорів

Українець виборов "золото" на етапі Кубка світу з плавання

Неперевершений стартап на основі штучного інтелекту: українець створив бота-секретарку