школа, село Подорожнє
школа, село Подорожнє 5 канал

"Вартують біля школи": чому у Подорожньому місцеві намети наставили

І вдень, і вночі у вартують школу мешканці села Подорожнє на Кіровоградщині. Батьки та вчителі стверджують: без їхньої згоди населений пункт приєднали до сусідньої Великої Андрусівки. Тепер школа, де навчаються 130 учнів, може опинитися під загрозою закриття

Поки справа у суді – селяни встановили поблизу самого навчального закладу намети.

"Ми захищаємо свою школу", – наголошує вчитель фізкультури Подорожненської школи Іван Литвиненко.

Разом із Іваном ще кілька десятків селян несуть по черзі варту біля школи. Мешканці Подорожнього пояснюють: не хочуть, щоб школу в їхньому селі закрили, а її учнів перевели до навчального закладу сусідньої Великої Андрусівки.

школа, село Подорожнє
школа, село Подорожнє5 канал

Подорожнє приєднали до Великої Андрусівки ще торік – в одне об'єднання територіальних громад. У Великоандрусівській сільській раді пояснюють: освітянські об’єкти їм передали рішенням райради на підставі закону про добровільне об’єднання громад. Подальшу долю школи вирішуватимуть депутати сільради. Чиновники уже запланували створити єдиний навчально-виховний комплекс на території всієї громади.

"Це буде одна юридична особа, з одним директором, з двома завучами, які будуть відповідати за увесь освітній простір і всі напрямки освіти на території ОТГ. Запевняю усіх однозначно, що педколектив не постраждає", – прокоментував перший заступник голови Великоандрусівської сільської ради Вадим Туманов.

Тим часом, мешканці Подорожнього звернулися до суду – оскаржують об'єднання шкіл. Ситуацією зацікавилися й обласні чиновники. Як вирішуватимуть шкільне питання - дивіться у сюжеті: 

Олександра Демиденко, Дмитро Демиденко, Кіровоградська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Луценко пояснив, чому Садового допитували в Генпрокуратурі
Наступний матеріал
"Прищеплювальний антифейк для дітей": як на Харківщині медіаосвіти вчили
Loading...