медіа-табір для школярів
медіа-табір для школярів 5 канал

"Прищеплювальний антифейк для дітей": як на Харківщині медіаосвіти вчили

Завдяки британському гранту на Харківщині відкрили для дітей безплатний медіа-табір

Спробувати себе у ролі журналіста, радіоведучого та телеоператора. Такий медіа-табір для школярів організували переселенці. Раніше дозвілля вони проводили у Горлівці. Нині ж перенесли захід на Харківщину. Заручилися й підтримкою з-за кордону – завдяки британським грантам навчають майбутніх журналістів всіх нюансів професії, зокрема, пояснюють як протистояти пропаганді. 

10-класниця з Костянтинівки Марія в літньому медіа-таборі – ведуча власної радіопрограми. Нині за героя обрала однолітка. Інтерв'ю записала, потім монтаж. Нарізатиме запис дівчина самостійно.

"Намагаюся задавати ті питання, на які не буде відповіді "так" чи "ні", аби він сам міг розповісти", – каже вихованка медіа-табору Марія Поколенко.

Саша і Катя – телевізійники. Дівчата вже стали справжньою командою. Разом знімають програму – "Як вижити в наметовому таборі". У польових умовах школярки і знімають, і пишуть, і монтують. Тепер мріють разом працювати на справжньому телебаченні.

Влаштували таке дозвілля переселенці з Горлівки. Дитяча організація "Медіа-група Скріпка" виїхала до Харкова ще 2014 року. Нині завдяки британському гранту тут відкрили для дітей безплатний медіа-табір.

"Це основи, медіаосвіта, основні навички думати, аналізувати, своєрідний такий прищеплювальний антифейк для дітей. У них менше шансів стати жертвами інформаційних маніпуляцій", – каже організатор медіатабору Ірина Шевченко.

У червні тут уже встигли відпочити 60 школярів із Харківської, Донецької, Луганської областей і навіть з окупованих нині територій.

Світлана Дашкевич, В'ячеслав Кузьменко, Харківська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Вартують біля школи": чому у Подорожньому місцеві намети наставили
Наступний матеріал
"Батальйон - це одна сім’я": у Кривому Розі проводжали в останню путь бійця АТО
Loading...