ІТ-школярки
ІТ-школярки 5 канал

Від школярки до ІТ-підприємниці: як українські розумниці додатки на смартфон розробляють

За допомогою наставників із Корпусу миру дівчата-підлітки навчилися англійською програмувати мобільні додатки. Нині 14 команд із цілої України презентували у столиці власні розробки

Десятикласниці з Рівного упродовж трьох місяців розробляли мобільний додаток, у якому позначили усі сміттєві баки та пункти прийому відходів, що є в місті.

"Позначки кольорові, які означають пункти переробки сміття, і один означає сміттєві баки. Ви натискаєте один із цих значків - і вам показується, що ви можете здати у цей пункт переробки", - розповідає учасниця конкурсу Technovation Дарія Вівчар. 

Перед розповіддю про свою новацію, школярки з Коцюбинського, що на Київщині, наводять сумну статистику - лише торік у столиці під колесами потягів загинули 118 осіб. Перейнявшись проблемою, дівчата створили систему, яка попереджає пішохода про наближення потяга. У кабіні машиніста встановлюють чіп, який надсилає сигнал через додаток на смартфоні.

"Якщо ви в навушниках, то цей звук і вібрація зупиняє музику, і вам дається сигнал, що скоро прибуде потяг", - каже школярка Олександра Салтикова.

Опановувати навички кодування англійською школяркам допомагали ментори, переважно з Корпусу Миру. Нині вони уболівають за підопічних, адже вперше команда з України поїде на найбільший у світі конкурс із ІТ-підприємництва для дівчат до Сан-Франциско. Для цього треба переконати журі, що з-поміж представлених 14 проектів їхній - найкращий.

"Перше - це проблема, до якої звертаються дівчата. Друге - це рішення, яке вони пропонують. Третє - як вибудуваний сам проект, сам сервіс, наскільки він життєздатний, наскільки він буде підтримуватись, чи потрібне додаткове фінансування, чи потрібні партнери. Наприклад, державні органи влади чи бізнес", - пояснює представник Western NIS Enterprise Fund Ірина Озимок.

За результатами конкурсу перемогу здобула команда із Запоріжжя. Їхній додаток сповіщає містян про перевищення вмісту шкідливих речовин у повітрі у певному районі. Дані з пунктів заміру автоматично фіксуються й оновлюються.

ІТ-школярки
ІТ-школярки
ІТ-школярки
ІТ-школярки
ІТ-школярки
ІТ-школярки
ІТ-школярки
ІТ-школярки

"Переможених у цьому конкурсі немає" - ця фраза у залі лунала десятки разів від різних спікерів. Наставники обіцяють допомагати школярам реалізовувати старт-апи. Як звичайні школярки розробляють корисні мобільні додатки та що саме вони пропонують – дивіться у сюжеті:

Леся Головата, Олена Сорокіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Смартфон майбутнього" – чи залишиться у гаджета екран

/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo

Попередній матеріал
Річниця на передовій: як 93-тя бригада відзнаки та "привітання" від бойовиків отримувала
Наступний матеріал
"Танцювальний сюрприз" у центрі Києва: як відомий хореограф масштабний флешмоб провів
Loading...