мобільний додаток 5 канал

Мобільний додаток б'є усі рекорди: Українці розробили програму для людей з вадами слуху

Він полегшує спілкування та навіть допомагає людям з вадами слуху почути музику

В Україні вигадали програму, за допомогою якої люди з вадами слуху можуть чути музику, танцювати під неї і навіть повноцінно спілкуватися з тими, хто мови жестів не розуміє. Попри те, що додаток на мобільний телефон тільки-но з'явися, він б'є рекорди популярності, повідомляє "5 канал".

Команда киян, яким не виповнилося ще і 30 років, придумала, як людям із вадами слуху почуватися впевненіше серед інших і порозумітися з тими, хто чує добре. Ідея стартапу зародилася тоді, коли Сергій Малюков побачив на вулиці людей, що не чули сигналів машини. Тоді чоловік задумав створити додаток, що міг би попередити людей з вадами слуху про певну складну ситуацію.

У такій ситуації телефон починає вібрувати або спрацьовує спалах. Але згодом винахідники зрозуміли, що лише попереджати про небезпеку - замало. Тоді вони задумали допомогти людям із вадами слуху вільно спілкуватися з усіма. 

За статистикою, в Україні близько 10% глухих людей, каже співавтор проекту Сергій Малюков. Один із авторів цього телефонного додатка - 26-річний випускник Київського політеху Віталій Потапчук, який спілкується мовою жестів. Він змусив свій телефон говорити замість нього.

Цим додатком можна користуватися у громадському транспорті, закладі харчування та просто у спілкуванні з однолітками. У такий спосіб легко порозумітися з касиром, офіціантом чи продавцем у крамниці чи аптеці.

Кияни зробили цей телефонний додаток багатомовним. Наразі він розуміє англійську, іспанську, російську і трохи українську. А ще кожен користувач може собі написати запитання чи прохання, які часто повторює в повсякденні. Наприклад - замовлення кави. І зробити замовлення, просто натиснувши кнопку в телефоні.

Як ще переваги має мобільний додаток – дивіться у сюжеті:

Ольга Петрів та Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Найголовніше - коли не чути розривів": з Авдіївки вивезли кількадесят пенсіонерів
Наступний матеріал
Викрали автомобіль разом з жінкою: у Києві поліція ганялася за злодіями
Loading...

"Суржику – бій": Українські айтішники створили мобільний додаток для вивчення державної мови

У Житомирі діти з вадами слуху почали співати мовою глухих [репортаж, відео]

"Зоопарк на дотик": У Києві людей з вадами зору знайомили з тваринами