Україна – Угорщина
Україна – Угорщина karpathir.com

Угорщина не піде на поступки Україні у мовному питанні у школах

Єдиний компроміс, кажуть у посольстві, виконати їхні вимоги. Тобто залишити право угорськомовним дітям вчитися рідною мовою не лише у садочках і початкових класах, а аж до закінчення школи

Як повідомляє "5 канал", не змінила офіційну позицію сусідньої країни і вчорашня зустріч з міністром освіти Лілією Гриневич. Вона особисто пояснила послам суть освітньої реформи. Якщо закон набуде чинності, переконують угорські дипломати, Україна зробить крок назад на шляху європейської інтеграції. Тому просять українського Президента документ не підписувати.

"Наша зустріч, при всій повазі до пані міністра освіти України, не переконала нас, що цей закон є необхідним у такому вигляді. Компромісом було б те, щоб Президент України, беручи до уваги міжнародний протест, оскільки не лише Угорщина його висловлює, не підписував би таку версію закону і Верховна Рада обдумала б свої рішення ще раз", - зазначив посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень.

Недипломатично українську освітню реформу раніше розкритикувало МЗС Угорщини, назвало її ганебною. Офіційний Будапешт Україні погрожував бойкотом на всіх міжнародних майданчиках. Ці заяви прозвучали на фоні активної передвиборчої кампанії у країні. Чи дійсно нова реформа утискає права національних меншин, чому кожен десятий учень українську вивчає - дефакто - як іноземну - більше у неділю, 17 вересня, у програмі "Підсумки тижня" о 21:00 на "5 каналі".

Попередній матеріал
Трагедія в Одесі: Гройсман розповів про стан безпеки дитячого табору
Наступний матеріал
За планом "Маршалла", в Україну планують інвестувати 5 млрд євро щорічно – Кубілюс
Loading...

Скандал щодо реформи освіти: як Гриневич відповіла представникам 11 делегацій

Брифінг міністра освіти і науки Лілії Гриневич - відео

ТОП-10 найпопулярніших професій серед вступників в Україні – інфографіка

Суперечлива реформа освіти: Україна пояснить послам ЄС "проблемні моменти"

Угорщина скаржиться у ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту

"ЗА ЧАЙ.COM": світовий психіатр, колишній законотворець та експерт ООН Семен Глузман в ефірі "5 каналу"