Фото Getty Images

Угорщина скаржиться у ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту

Глава МЗС Угорщини заявив, що його країна надалі не підтримуватиме важливі для України рішення та ініціативи на міжнародному рівні

Міністерство закордонних справ Угорщини подало скарги в ОБСЄ, ООН та ЄС через ухвалення Верховною Радою України нового закону про освіту. В Будапешті вважають, що він утискуватиме права угорської меншини в Україні, інформує "Радіо Свобода".

На прес-конференції глава угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що його країна просить вжити невідкладних заходів, аби зазначений закон не вступив у дію. І це попри пояснення українського дипломата в Будапешті та попередні заяви міністра закордонних справ Павла Клімкіна, що угорці та інші нацменшини в Україні – повинні володіти українською державною мовою.

"Ці пояснення я вважаю цинічними і неправедними, які не підтверджують правомірність ситуації", – заявив після цього Петер Сійярто. Він також додав, що відтепер угорська дипломатія не підтримуватиме важливі для України рішення та ініціативи на міжнародному рівні. Це, втім, не стосується питання продовження санкцій проти країни-агресора – Росії.

У свою чергу, Клімкін на своїй сторінці у Twitter написав: "Україна й надалі робитиме все для розвитку української та гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин. Це наш обов'язок".

Також, з його слів, МОН України надасть детальну інформацію щодо нового закону "Про освіту" та його застосування.

І наостанок нагадав, що мова йде про вирішення проблеми інтеграції, як приклад – 75% випускників Берегівського району (Закарпатська область, прикордонний з Угорщиною район) не склали ЗНО з української мови.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

Як пояснила міністр освіти України Лілія Гриневич, спочатку діти нацменшин вивчатимуть предмети рідною для себе мовою, в 5-9 класах буде вводитися кілька предметів українською мовою викладання, а в старшій школі "це можуть бути майже всі предмети українською".

Дивіться також фотогалерею:

Із дощем і запальними танцями: Порошенко побував на відкритті школи на Харківщині – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Східне партнерство+": Європарламент пропонує скасувати роумінг і створити інвестфонд для України
Наступний матеріал
Туреччина хоче створити штучний острів у Чорному морі
Loading...