МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

МЗС відреагувало на заяву Угорщини щодо "ініціативи перегляду Асоціації Україна-ЄС"

  "Відповідь вимагає зваженого підходу", – зазначили у вітчизняному МЗС

  Міністерство закордонних справ України обіцяє відреагувати на скандальну заяву голови угорського зовнішньополітичного відомства Петера Сійярто щодо необхідності перегляду Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом через мовну статтю закону "Про освіту". Про це заявила прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца, передає "ЛІГАБізнесІнформ".

  За словами Беци, слова міністра закордонних справ Угорщини є досить серйозними, тому "відповідь вимагає зваженого підходу".

  "На кожен крок Сійярто або інших угорських посадовців ми не завжди реагуємо, оскільки вони щодня щось коментують, нагнітаючи ситуацію. Але наша позиція по закону "Про освіту" залишається незмінною", – зазначила речниця МЗСУ. 

  Зауважимо, що 10 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Люксембурзі планує ініціювати перегляд Угоди про асоціацію з Україною. Причина – мовна стаття закону "Про освіту". 

  Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Довідка: своє невдоволення українським законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

  Попередній матеріал
  ФСБ перевіряє матеріали російських ЗМІ, щоб приховати кадрових російських військових на Донбасі
  Наступний матеріал
  У Києві тепло будуть подавати за графіком, щоб уникнути аварій
  Loading...