Петро Порошенко
Петро Порошенко Офіційний сайт Президента України

Порошенко підписав закон "Про освіту"

  Раніше цей закон схвалила Верховна Рада України

  У понеділок, 25 вересня, Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про освіту". Про це повідомляє АПУ.

  Як відзначив Глава держави, "це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої". 

  Порошенко також наголосив: закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі, однак при цьому забезпечує рівні можливості для всіх. Зокрема, освітня реформа гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

  Крім того, Президент відзначив: "Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн". 

  Як зазначається у повідомленні АПУ, "ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню  реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору". 

  Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

  Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Попередній матеріал
  На Донеччині викрили мережу інформаторів терористів "ДНР"
  Наступний матеріал
  Без газу тисячі осель: у Мангуші сталася технологічна аварія – Жебрівський
  Loading...