Ганна Гопко
Ганна Гопко 5 канал

"Путін вже обламав свої зуби": Гопко прокоментувала скандал щодо закону "Про освіту"

Спроби РФ нав'язати свою національну ідентичність українським громадянам зазнали поразки, нагадала голова комітету ВР у закордонних справах

Суперечки довкола закону "Про освіту" прокоментувала голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

Зокрема, вона наголосила: ухваливши закон "Про освіту", Україна, насамперед, переймається захистом українців іноземного походження. Мова, зокрема, й про можливість отримувати вищу освіту та ефективно працевлаштовуватись.

Гопко підкреслила, що аналогічні спроби Росії нав'язати свою національну ідентичність українським громадянам зазнали поразки.

"Очевидно, що в угорців, є свої, якісь плани – через посилення мови, через те, що їхні нацменшини не знають рідної державної мови, лише угорську. Можливо, вони потім матимуть якісь територіальні претензії. Це, знаєте, якийсь такий вияв агресивної політики. І я хотіла би тут порадити. Путін уже обломав свої зуби, коли намагався загарбати Україну – територіально, ідентично, нав’язуючи "русский мир". У нього це не вийшло. І тому мій заклик до угорських колег – зважаючи на те, що вони зацікавлені, і в це їх національних інтересах, щоб їхні національні меншини тут мали достойні можливості – якісної освіти, працевлаштування", - прокоментувала "5 каналу" Ганна Гопко. 

Зауважимо, раніше Угорщина заявила про намір блокувати усі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення та інтеграцію з Україною через підписання Президентом Петром Порошенком закону "Про освіту". 

Довідка: своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

Як відомо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти, а 25 вересня закон "Про освіту" підписав Президент України Петро Порошенко. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні
Наступний матеріал
Зимові заготівлі на фронті: бійці АТО показали нову форму
Loading...