5 канал

"Мене це розчаровує": Гриневич відповіла на погрозу Угорщини блокувати зближення України та ЄС

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що розчарована наміром Угорщини блокувати усі подальші рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення та інтеграцію з Україною через підписання Президентом Петром Порошенком закону "Про освіту"

Міністр закликала угорський уряд для початку вислухати аргументи української сторони, передає "Інтерфакс-Україна".

"Мене це надзвичайно розчаровує, тому що дивно, що наші угорські партнери не можуть бути зацікавлені, щоб українські громадяни, зокрема угорського походження, також мали європейські перспективи", – зазначила вона у ефірі телеканалу "112 Україна" у вівторок, 26 вересня.

Міністр наголосила, що Україна не збирається закривати школи, де шкільна програма викладається  мовою національних меншин, а лише хоче розширити викладання українською мовою у цих школах. "Ми цим законом, і ми можемо це доводити, не порушуємо наші міжнародні зобов'язання", – наголосила глава МОН.

Навпаки, як підкреслює Гриневич, порушення прав нацменшин відбувається зараз – коли, отримуючи шкільну освіту, не знають шкільну освіту. А це не дає їм змогу вступати до вищих навчальних закладів в подальшому.

"Ми проводитимемо консультації з нашими партнерами, будемо їм доводити, як буде реалізовуватися закон, показувати навчальні плани, з якими ми хочемо йти в ці школи" – зазначила Гриневич. Вона повідомила, що 27 вересня має намір зустрітися з міністром освіти Румунії, а 19 жовтня – з міністром освіти Угорщини.

"Замість таких ультиматумів ми були б дуже вдячні за відкритість керівництва Угорщини почути нас, наші аргументи, ті плани, які ми хотіли б реалізувати для маленьких українців зі шкіл з мовами національних меншин" – підсумувала чільник Міносвіти.

Нагадаємо, Угорщина заявила, що блокуватиме усі ініціативи щодо інтеграції України і ЄС, через незадоволення тим, що 25 вересня президент України П.Порошенко підписав закон України №2145-VІІІ "Про освіту", прийнятий Верховною Радою 5 вересня 2017 року.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами – державною, англійською, або іншою мовою Європейського Союзу. Крім того, особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання і рідною мовою, і українською – в окремих класах (групах) комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Дивіться також фотогалерею:

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Шанхай раптово накрило рекордними зливами
Наступний матеріал
В Україні запустили сервіс, який сповіщатиме про кібератаку
Loading...