mon.gov.ua

Міністр Угорщини попросив особистої зустрічі з Гриневич щодо нового закону про освіту

  Міністр Угорщини Балог сподівається поговорити про причини і цілі затвердження закону про освіту, нещодавно ухваленого Верховною Радою

  Міністр людських ресурсів Угорщини Золтан Балог в офіційному листі попросив про особисту зустріч з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич. Про це повідомляє "Радіо Свобода". Угорський міністр має намір обговорити новий закон про освіту.

  25 вересня Балог буде на відкритті навчального року в угорськомовному Інституті ім. Ференца Ракоці ІІ в Берегові на Закарпатті. Туди запросили й Гриневич. Зі слів Балога, зустріч дасть можливість обговорити деякі побоювання, які виникають в угорської влади щодо нового українського закону. Міністр Угорщини сподівається поговорити про причини і цілі його затвердження.

  Раніше міністр освіти України сказала, що спроби перешкодити дітям у регіонах компактного проживання нацменшин вивчити українську мову, яка необхідна для держслужби, обмежать їм у майбутньому доступ до багатьох посад.

  Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти, передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Як відомо, своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

  15 вересня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю Закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

  Попередній матеріал
  В Харкові юнак, що повернувся з АТО, підірвав себе гранатою вдома
  Наступний матеріал
  Кількість постраждалих через отруєння копченою рибою у Львові перевищила 50 осіб

  Угорщина скаржиться у ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту

  Суперечлива реформа освіти: Президент Румунії скасував візит до України

  Клімкін детально обговорив з єврокомісаром Ганом мовну статтю закону про освіту

  Новий освітній закон: Співавтор пояснив механізми застосування

  Суперечлива реформа освіти: Україна пояснить послам ЄС "проблемні моменти"

  Оклад вчителя буде не меншим 9600 гривень – Гриневич