Клаус Йоханніс
Клаус Йоханніс presidency.ro

Суперечлива реформа освіти: Президент Румунії скасував візит до України

  У Бухаресті чекають на поступки щодо українського закону "Про освіту"

  Президент Румунії Клаус Йоханніс заявив про скасування запланованого візиту до України через ухвалений Радою закон про освіту. Про це він заявив на прес-конференції у Нью-Йорку, передає "Радіо Свобода", посилаючись на румунську агенцію Agerpres.

  "Дізнавшись про закон "Про освіту", я скасував візит до України. Також я скасував заплановану на кінець вересня зустріч з головою Верховної Ради", – зазначив Президент Румунії.

  Як розповів Клаус Йоханніс, на полях Генасамблеї він зустрівся з Президентом України Петром Порошенком та повідомив йому про скасування візиту, запланованого на жовтень цього року.

  Румунський лідер зазначив, що візит не відбудеться, поки "не буде поступу" щодо українського закону "Про освіту" – такого, на який розраховує Бухарест.

  Раніше ж, 20 вересня, парламент Румунії засудив новий закон "Про освіту" в Україні. Так, офіційний Бухарест вважає, що закон нібито обмежує використання мов національних меншин у школах, включно з румунською. 

  Нагадаємо, 15 вересня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Україна готова направити до Ради Європи на експертизу мовну статтю Закону про освіту, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань.

  Як відомо, своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин.

  Довідка: 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Попередній матеріал
  Порошенко зустрівся із генсеком ООН: на яку миротворчу місію чекають в Україні
  Наступний матеріал
  Вакарчук читатиме лекції у Стенфордському університеті
  Loading...