фото АПУ

Порошенко зустрівся із генсеком ООН: на яку миротворчу місію чекають в Україні

Під час переговорів Петро Порошенко та Антоніу Гутерріш обговорили повноцінну миротворчу місію ООН в Україні

Президент України Петро Порошенко зустрівся з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Це сталося на полях 72-ї сесії Генасамблеї ООН у США.

Як стало відомо, у ході візиту сторони детально обговорили питання активного залучення ООН у врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема перспективи розгортання повноцінної миротворчої місії ООН в Україні.

Як відзначив Президент України, лише повноцінна миротворча місія з всеохоплюючим мандатом сприятиме досягненню головної мети – відновленню миру на Донбасі.

Також співрозмовники констатували, що розгортання місії повинно відбуватися з чітким дотриманням базових миротворчих принципів ООН.

Окремо обговорили Порошенко та Гуттерріш виконання резолюції ГА ООН щодо ситуації з правами людини в Криму. Так, український Президент наголосив на необхідності вжиття міжнародною спільнотою додаткових заходів, аби примусити Росію виконувати зазначений документ. Росія має забезпечити безпечний та безперешкодний доступ до півострова існуючим регіональним та міжнародним моніторинговим організаціям у сфері прав людини, наголосив Порошенко.

Крім того, Президент подякував ООН за надання гуманітарної допомоги переселенцям зі сходу та постраждалому цивільному населенню Донбасу, а також закликав Організацію долучитися до процесу звільнення заручників.

Наостанок співрозмовники обговорили питання посилення кадрової представленості України у структурах системи ООН.

Нагадаємо, напередодні Президент України повідомив, що США повністю підтримали пропозицію України щодо введення миротворців ООН на Донбас. Про це стало відомо за результатами зустрічі Петра Порошенка із президентом США Дональдом Трампом. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Відверта і дуже позитивна": Друга заокеанська зустріч Порошенка і Трампа у фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Турчинов заявляє, що РФ готова до ескалації напруженості із Заходом аж до ведення повномасштабної війни
Наступний матеріал
Суперечлива реформа освіти: Президент Румунії скасував візит до України
Loading...