Офіційний сайт Президента України

Миротворча місія в ОРДЛО має не заморозити конфлікт, а вирішити його – подробиці виступу Порошенка в РБ ООН

Порошенко звернувся до керівництва Радбезу із проханням направити в Україну спочатку спостережну місію ООН, яка зробить певні висновки

У Нью-Йорку тривають дебати в межах 72-ї Генасамблеї ООН. Кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова розповіла подробиці виступу Президента України Петра Порошенка – просто з місця подій.

Під час відкритої дискусії Ради Безпеки ООН з питань реформування та перспективи миротворчої діяльності організації Президент України пояснив присутнім, якою Україна хоче бачити місію на своїй території. Порошенко звернувся до керівництва Радбезу із проханням направити в Україну спочатку спостережну місію ООН, яка зробить певні висновки. І вже на основі цих висновків колегіальний орган вже буде приймати рішення щодо направлення миротворців до Донецька чи Луганська.

"Має бути забезпечений надійний міжнародний контроль над тимчасово неконтрольованою частиною українсько-російського державного кордону. Адже не можна досягти миру на Донбасі, не запобігаючи подальшому проникненню російських військ, зброї, обладнання та найманців на Донбас. Розгортання миротворчої операції ООН має відновити справедливість, а не заморозити конфлікт і закріпити окупацію. Справедливість – це відновлення суверенітету України. Ніхто не може позбавити Україну свободи", – заявив Порошенко.

Порошенко наголосив: є беззаперечні факти того, що Росія керує, контролює і спонсорує терористів, які діють на Донбасі. Як доказ – продемонстрував вилучені у терористів паспорти громадян Російської Федерації. Президент зауважив – країна-агресор не має права брати участь у миротворчій місії. Початку операції має передувати виведення усіх іноземних військових, найманців та зброї.

Після цього виступу, коли Порошенко переходив до зали Генеральної асамблеї ООН, він мав можливість поспілкуватися з журналістами. Заявив, що наразі ключове питання, яке він обговорює на зустрічах у Нью-Йорку – це щоб місія миротворців ООН була такою, що не заморожує конфлікт, а вирішує його. Також він зазначив, що спілкуючись протягом останніх трьох днів із міжнародними керівниками та лідерами країн – усі підтримують українську ідею щодо введення миротворців на Донбас.

Це зрозуміло і з подальших виступів на Радбезі ООН. Після Порошенка слово взяв віце-президент США Майкл Пенс, який також згадав агресивну Росію та заявив, що вона нині є загрозою у Східній Європі. "У східній Європі Росія продовжує загрожувати суверенітетам сусідів і намагається змінити міжнародні кордони. А тим часом радикальні терористичні угрупування продовжують варварські атаки – у Барселоні, Парижі, Лондоні. Як напередодні сказав президент Трамп: ми знову постали перед погрозами, хаосом, терором і намаганнями підірвати суверенітет та процвітання", – зазначив він.

Дивіться також фотогалерею:

"Легендарне місце": Порошенко побував у Військовій академії США – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Порошенко назвав обов'язкову умову України щодо миротворців ООН на Донбасі
Наступний матеріал
Україна закликає Радбез ООН розслідувати можливу зовнішню допомогу КНДР для розробки ядерних і ракетних програм – Порошенко
Loading...