mfa.gov.ua

Клімкін детально обговорив з єврокомісаром Ганом мовну статтю закону про освіту

  Голова МЗС підтвердив готовність України направити на експертизу до Ради Європи мовну статтю закону "Про освіту"

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін обговорив з комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ганом перспективи посилення економічної та інвестиційної співпраці між Україною та Європейським Союзом. Про це повідомляє прес-служба МЗС за підсумками зустрічі, яка відбулася на полях 72-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

  "Павло Клімкін детально поінформував комісара про хід реформ в Україні та заходи, що вживаються урядом України для забезпечення внутрішньої економічної стабілізації та розвитку. Було обговорено перспективи посилення економічної та інвестиційної співпраці між Україною та ЄС, а також розширення можливостей мікрокредитування українського бізнесу, зокрема із залученням європейських та міжнародних фінансових інституцій", - йдеться у повідомленні.

  Міністр висловив вдячність єврокомісару Гану за послідовну санкційну політику Євросоюзу щодо Російської Федерації та повідомив про останні тенденції розвитку безпекової ситуації на Донбасі, додає прес-служба відомства. Крім того, у ході зустрічі увага була приділена питанню візової лібералізації між Україною та ЄС.

  Голова МЗС України також детально зупинився на положеннях нового закону України "Про освіту" та підтвердив готовність України направити на експертизу до Ради Європи мовну статтю цього нормативно-правового акту.

  Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада підтримала реформу освіти. Серед іншого, відповідно до розділу нового закону про мову освіти передбачається, що від середньої школи відбуватиметься планове введення навчання державною (українською) мовою для учнів-представників національних меншин.

  Як відомо, своє невдоволення законом висловили МЗС Польщі, Румунії, Угорщини та Молдови. Зокрема, в Угорщині заявили, що не підтримуватимуть Україну в міжнародних організаціях. Також офіційний Будапешт заявив, що подав скарги в ООН, ЄС і ОБСЄ через український закон про освіту. Президент Молдови Ігор Додон назвав освітні зміни в Україні соромом і зневагою до нацменшин. Згодом у МЗС повідомили: Україна пояснить послам ЄС "проблемні моменти"

  Попередній матеріал
  СБУ викрила інтернет-провайдерів на транзиті трафіку до ОРДЛО та окупованого Криму
  Наступний матеріал
  Полторак відсторонив від посади головного психіатра Міноборони
  Loading...

  МЗС: Українських консулів пустили до викраденого ФСБ 19-річного Павла Гриба, лікарів – ні

  Клімкін назвав основні умови України щодо миротворців на Донбасі

  Скандал щодо реформи освіти: як Гриневич відповіла представникам 11 делегацій

  Поїде в найбільші бібліотеки світу: в Естонії почали друкувати українську "Книгу добра"

  Клімкін: проект резолюції про миротворчу місію на Донбасі давно готовий

  Суперечлива реформа освіти: Україна пояснить послам ЄС "проблемні моменти"