5 канал

Поїде в найбільші бібліотеки світу: в Естонії почали друкувати українську "Книгу добра"

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, вже були обговорення щодо передачі накладу до Ватикану

Унікальну "Книгу добра" із саморобного паперу виготовляють українці в Естонії. Ідея її створення народилася на Прикарпатті. Ініціатори запросили дорослих і дітей з усієї України надсилати свої історії про добрі справи та ілюстрації до них. Із сотень отриманих розповідей вибрали 50 найкращих, які й увійшли до рукопису. Тепер його на старовинних верстатах друкують у Центрі української культури в Таллінні.

Першою з-під старовинного верстата з'являється історія Марка Тищука з Соледара, що на Донеччині. Хлопчик розповів про те, як незнайомий український солдат подарував йому набір олівців. Ця розповідь особливо зворушила мешканця Таллінна Марко Памееса: "Мені сподобалася ця історія. Дуже цікаво вийшло, тому що мене звуть Марко, а цю історію написав Марк. І тому мені запам'яталася ця історія".

Друкують книгу на незвичайному папері. Його виготовляють з бавовни і трав, зібраних у тих регіонах, звідки надійшли історії про добро. "Цей черпаний папір, якщо зроблений з відповідних матеріалів – це одяг, бавовна, льон і так далі, з джинсів робимо – і цей папір зберігається до тисячі років", – пояснює керівник Центру української культури в Таллінні Анатолій Лютюк.

На кожну сторінку створюється окреме кліше, ретельно виведене каліграфічним почерком. Є й інші складності. "Це прес, який може друкувати тільки одним кольором за один раз. Тобто, якщо в нас є три кольори, значить ми маємо один раз надрукувати, помити фарбу, потім ще раз", – каже Нестор Лютюк.

Свої історії для "Книги добра" надіслали сотні людей з різних регіонів України. З них журі обирало найкращі. Надруковані примірники планують передати у найбільші бібліотеки світу. За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, вже були обговорення щодо передачі накладу до Ватикану.

"В нас було велике журі в складі 25 чоловік, котре Марія Матіос очолювала. Драч, Олесь Янчук, Ірма Вітовська і ще багато людей відомих з України, котрі приймали участь. І вони, перечитуючи історії, ставили свої оціночки", – хизується співорганізатор проекту Василь Вишиванюк.

Наклад Книги добра – обмежений. Надрукують лише сотню примірників.

Ольга Рега, Владислав Семенкович, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею на тему:

Унікальний готель-бібліотека відкрився у Японії

/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії
/
Готель-бібліотека в Японії

Попередній матеріал
Їх енергетикою можна було б стадіон освітити: останні приготування українців до "Invictus Games"
Наступний матеріал
Білоруський політик: Військові навчання "Захід-2017" – це удар по іміджу офіційного Мінська у світі
Loading...