5.ua

Історії подвигу, який вразив усю країну: У Києві презентували воєнні щоденники учасників штурму та оборони Савур-Могили

Савур-Могила - воєнні щоденники: книгу спогадів учасників штурму та оборони Савур-Могили влітку 2014 року - Максима Музики та Андрія Пальвала презентували у Будинку офіцерів

Крім авторів на презентацію прийшли живі герої книги - ті, хто тримав висоту під безперервними артилерійськими обстрілами, не маючи навіть укриття.

"Писати я почав її через рік після подій. Насправді, це книга про групу Гордійчука. Книга складається з двох частин. Моя невеличка - 25%, а все інше - Андрія, який був на обороні, який пройшов через полон", - говорить співавтор книги Максим Музика.

Співатор книги Андрій Пальваль - теж тримав оборону висоти і теж почав записувати спогади після повернення з війни. На сцені - автори, у залі - живі герої книги. Полковник Петро Потєхін - один із тих, хто проривався на допомогу побратимам, що тримали висоту.

"Зі мною було 8 військовослужбовців. Це справжні патріоти України. Хтось загинув, хтось - був поранений, всі інші потрапили в полон. Жоден військовослужбовець, жоден доброволець, який виходив з оточення 24 серпня не дістався до своїх військ сам", - розповідає учасник оборони Савур-Могили Петро Потєхін.

Назарій Городиняк розповідає: у певний період він був єдиним медиком на Савур-Могилі. Тоді йому доводилося евакуйовувати з висоти і поранених, і загиблих. Прориватися доводилося через ворожі обстріли.

"Вивезти дуже складно було. Інколи тримались і ніч, і день, щоб вивести. Просто молився Богу, щоб просто вони вижили і багато людей просто не доїжджало до госпіталів", - згадує учасник оборони Савур-Могили Назарій Городиняк.

Штурмували та обороняли Савур-Могилу кілька підрозділів та добробатівці. Луганчанин Геннадій Фімін під час оборони висоти потрапив у полон.

"Мене били всю ніч, а в о десятій ранку засудили до розстрілу. Далі, на моє щастя, зайшла трійка спецназу і двоє хлопців звільнили мене з полону", - розповідає Геннадій Фімін.

Шляхом батька пішов і його син. 15-річний Єгор - ліцеїст. Вирішив стати військовим, щоб повернути під український прапор рідне містечко, що нині на окупованій території.

Досі не підраховані  точні втрати українського війська у боях за Савур-Могилу. Кількох бійців досі вважають зниклими безвісти, а один військовий - Олексій Кириченко - вже третій рік перебуває у полоні бойовиків.

Євгенія Подобна, Олександр Фенько, "5 канал".

Попередній матеріал
"Били із танків, САУ та мінометі, вогонь керували безпілотником": армійці розповіли про спробу ворожого прориву поблизу Кримського
Наступний матеріал
У Києві встановили національний рекорд із найбільшої кількості співорганізаторів одного свята
Loading...

Від Крут до оборони ДАП та Савур-могили: криваві віхи російської агресії в Україні

Савур-Могила: хронологія подвигу українських героїв

"Неможливого немає" – герой Савур-Могили полковник "Сумрак" повернувся у стрій

Петро Потєхін: Захищаючи Савур-Могилу, ми захищали ворота Донбасу

Полковник: Якби при обороні Савур-могили відкрили вогонь у відповідь, Росія ввела би свої війська

У Києві попрощалися із загиблим на Савур-Могилі героєм з Луганську