книжка, надрукована шрифтом Брайля
книжка, надрукована шрифтом Брайля 5 канал

Казки на дотик: до рук особливої малечі потрапили перші примірники книг бійця АТО

Військовий каже, що почав писати казки, аби не збожеволіти

В Одесі презентували сучасні книжки для дітей із вадами зору. Щирі та добрі історії були написані на війні, їх автор – військовий АТО, а нині письменник Сергій Лоскот. Казки надрукували шрифтом Брайля і перші примірники передали Одеській спеціальній загальноосвітній школі-інтернату, передає кореспондент "5 каналу".

Десятирічна Катя пальчиками читає книжку, надруковану шрифтом Брайля. У дівчинки – атрофія зорового нерва, вона не бачить з дитинства. Адаптувати книжки дітей із вадами зору – завдання  досить складне, розповідає автор проекту.

"Збільшений міжрядковий інтервал, тобто, щоб слабозора дитина теж могла взяти та почитати. Також цю книгу можуть батьки взяти додому, і якщо дитина читає шрифтом Брайля, і щось там заплуталась і не може розібрати букви чи ще щось, батьки можуть взяти, подивитись, підказати", - пояснила виконавчий директор громадської спілки "Сучасний погляд" Олеся Перепеченко.

Автор казок – Сергій Лоскот. Він служив у 72-й механізованій бригаді, після поранення лікувався у госпіталі та знову повернувся на передову. Після демобілізації чоловік почав писати книжки. Каже – взявся за нову діяльність, щоб не втратити себе. "Просто для того, аби не збожеволіти. Я з першої хвилі, 72-га бригада, і виходив через Росію в оточенні. Тепер я став казкарем", – каже боєць.

Сергій – росіянин, тому пише рідною мовою. Перед тим як адаптувати текст під шрифт Брайля, книжку перекладають українською.

"Ми працювали з ним протягом двох місяців. Перекласти технічно можу дуже швидко, проте аби передати стилістику, суть та настрій, атмосферу, що панує у цій казці, потребувався час", – пояснює перекладач Віра Бігонт.

Загалом вийшло 15 примірників, надрукованих шрифтом Брайля. Два з них залишаться в Одесі, їх передали загальноосвітній школі-інтернату для дітей із вадами зору, решту доправлять в інші спеціалізовані заклади, де навчаються незрячі діти.  Як виглядає така незвична книга – дивіться у сюжеті:


Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Парад військових та духових оркестрів: у Чернівцях відзначають безвіз
Наступний матеріал
Як проходитиме розслідування сутичок у Дніпрі на 9 травня – сюжет
Loading...