Гордійчук
Гордійчук Facebook / Юрий Бутусов

"Неможливого немає" – герой Савур-Могили полковник "Сумрак" повернувся у стрій

Керівник оборони Савур-Могили Герой України Ігор Гордійчук очолив Військовий ліцей імені Богуна

Герой України, офіцер з надзвичайною долею полковник Ігор Гордійчук вчора, 26 квітня, приступив до виконання обов'язків начальника Військового ліцею імені Богуна. Про це у своєму Facebook повідомив журналіст Юрій Бутусов. Він підкреслив: "Воїн, який пройшов крізь пекло і повернувся з того світу показує нам, що боротьба завжди має сенс".

Ігор Володимирович народився 12 листопада 1972 року, пише Бутусов. Він командував 8-м полком спецпризначення, потім служив у Генеральному штабі. Коли почалася війна – в штабах не ховався. У серпні 2014-го начальник Генштабу Муженко особисто полковнику Гордійчуку поставив завдання тримати Савур-Могилу за будь-яку ціну.

Ігор Гордійчук сформував окрему розвідувальну роту з добровольців. Її відразу як останній резерв як піхоту кинули на Савур-Могилу. Групи бійців з роти Гордійчука брали участь в боях за взяття висоти й утримували її до останнього.

Журналіст пише: "І Гордійчук показав, що він не тільки один з найбільш освічених і найбільш підготовлених офіцерів Генштабу, але ще і вольовий мужик, який звик виконувати завдання і бойовий наказ у найважчих умовах... Полковник утримував людей на висоті не тільки наказом, але найголовніше – особистим прикладом. Він, який командував полком, ходив під обстрілом, не пригинаючись, і переконував останніх два десятка воїнів, які залишалися з ним, тому що такий наказ дала Батьківщина".

Останні армійські частини пішли з прикордонного району ще 21 серпня, тому що російська армія вже заходила в Україну. Але Савур-Могила трималася ще три доби. З висоти українські воїни пішли ввечері 24 серпня, коли вже були далеко в тилу наступаючих російських військ. Але з одного оточення потрапили в інше – під Іловайськ – і 29 серпня група Гордійчука пішла на прорив разом з усією колоною. В бою полковник зазнав важкої рани – великий осколок вразив потиличну частину, неприкриту каскою. Окупанти кинули його в стороні від полонених українців і не дозволяли надати допомогу.

"Але Гордійчук витримав ще одну битву – зі смертю. Його життя висіло на волосині два місяці. Його повернули Україні, і він потрапив до лікарні Мечникова в Дніпропетровську. Потім – в Київський госпіталь", – пише Бутусов.

Гордійчук багато днів був без свідомості. Він не міг рухатися – страшна рана голови паралізувала багато нервових центрів. Висока небезпечна температура не сходила багато тижнів. "Залізна воля, любов дружини і дочки, молитви близьких якимось дивом зберігали в ньому життя… Як один із найбільш важкопоранених воїнів був направлений на реабілітацію до США. "І там він здійснив ще одне диво – за довгі місяці знову навчився рухатися, І ось лікарі використали ризикований варіант", – Гордійчука ввели в медикаментозну кому.

За свої дії на початку війни і на Савур-Могилі його нагородили орденами Богдана Хмельницького 2-го і 3-го ступенів. Згодом Президент підписав указ про відзначення Гордійчука званням Героя України та особисто вручив йому відзнаку. Рішенням міністра оборони Степана Полторака полковник ще під час лікування в США був призначений начальником військового ліцею імені І.Богуна. "І ось тільки зараз, через півтора року титанічної щосекундної боротьби, боротьби з недугою і неміччю, Ігор Гордійчук виграв ще один бій – він зможе передати свої знання і свою волю майбутнім захисникам України. Полковник виконав завдання – і повернувся в стрій. Будь-якою ціною...", – підсумував Юрій Бутусов.

Попередній матеріал
Нам важливо показати Заходу, що Україна реформується – Гарань
Наступний матеріал
Екс-міністр Кабміну Онищенко отримала нову посаду
Теги:
Loading...

Порошенко відвідав Героя України Ігоря Гордійчука

Президент присвоїв звання Герой України полковнику Гордійчуку

Петро Потєхін: Захищаючи Савур-Могилу, ми захищали ворота Донбасу

Полковник: Якби при обороні Савур-могили відкрили вогонь у відповідь, Росія ввела би свої війська