twitter.com

Білоруський політик: Військові навчання "Захід-2017" – це удар по іміджу офіційного Мінська у світі

СБУ закликає жителів Чернігівщини до пильності під час військових навчань – просять повідомляти про підозрілих осіб

Військові навчання "Захід-2017", які стартували сьогодні на території Білорусі, – це удар по іміджу офіційного Мінська на міжнародній арені. Таку заяву зробив співголова "Білоруської демократичної партії" Віталій Римашевський в ефірі "5 каналу". Водночас, як зазначив політик, у більшості білорусів навчання не викликають занепокоєння.

"Ніхто серйозно не вірить в те, що ті збройні сили РФ, які сьогодні беруть участь у цих навчаннях, що вони залишаться тут, у Республіці Білорусь. Почуття спокою додає те, що все ж таки спостерігачі НАТО були запрошені на ці навчання, хоча і в обмеженому форматі. Хоча треба сказати, що для Республіки Білорусь вже завдано дуже серйозний удар. І перш за все – це удар по іміджу Білорусі як незалежної країни. Тому що саме проведення цих навчань – воно показало, що Білорусь є сателітом Російської Федерації", – зазначив Римашевський.

А ти часом Служба безпеки України закликає жителів Чернігівщини до пильності під час військових навчань Росії і Білорусі. Просять бути уважними та повідомляти силовикам про підозрілих осіб.

У Мінську ж наголошують – ці тижневі спільні білорусько-російські тренування не порушуватимуть жодних міжнародних угод. Для зняття недовіри – запросили представників зі Швеції, Норвегії та ще кількох країн НАТО. Українська сторона та деякі європейські країни побоюються, що ці тренування можуть стати плацдармом для повномасштабного наступу Кремля в Україну чи на держави Балтії і Східної Європи.

"Майбутні спільні стратегічні навчання "Захід-2017" мають суто оборонний характер. Його проведення не несе ніякої загрози ні для Європейської спільноти в цілому, ні для сусідніх країн, зокрема. Варто зазначити, що при визначенні території практичних дій, для виключення напруги у відносинах з Україною, Польщею, Литвою, Латвією принципово обрані полігони, що розташовуються на значному віддаленні від державних кордонів", – заявив начальник департаменту з міжнародного військового співробітництва Білорусі Олег Воінов.

Як повідомляв 5.UA, раніше у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі. У Генштабі ЗСУ вважають, що спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу.

Дивіться також фотогалерею на тему:

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Поїде в найбільші бібліотеки світу: в Естонії почали друкувати українську "Книгу добра"
Наступний матеріал
Зірвані дерева, дахи будинків, стоять поїзди: у Німеччині вирує шторм "Себастьян", є загиблі
Loading...

"Захід-2017": Україна посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках

Генерал армії США про маневри "Захід-2017": Немає причин вірити росіянам

"Захід-2017": Військові та техніка з РФ прибувають до Білорусі - фото, відео

"Захід-2017": ВР через загрозу нацбезпеці закликали звернутися до Лукашенка

"Захід-2017": чого найбільше побоюється Захід під час навчань

Нинішня РФ надає менший доступ, ніж СРСР в роки холодної війни – Лессер