twitter.com

"Захід-2017": чого найбільше побоюється Захід під час навчань

НАТО критично оцінює масштаби, величину, непередбачуваність, відсутність транспарентності в російсько-білоруських діях, але сподівається, що РФ не піде на жодні провокації

Найбільше занепокоєння на Заході під час проведення російсько-білоруських військових навчань "Захід-2017" викликає їх непередбачуваність і масштаби, повідомляє "Укрінформ".

Заступник голови виконавчої Ради Євроатлантичного товариства у Варшаві, екс-посол Польщі при НАТО Єжи Марія Новак зауважила, що НАТО критично оцінює масштаби, величину, непередбачуваність, відсутність транспарентності в російсько-білоруських діях, але сподівається, що РФ не піде на жодні провокації.

"Без сумніву, це є елементом політичного тиску на східний фланг НАТО й Україну, що неприпустимо", – додав Новак.

За словами Новака, стратегічною проблемою для регіону є те, що Росія має утричі сильніший військовий потенціал, ніж країни Східної Європи, включно з Україною. Проте, якщо порівнювати можливості російської армії з НАТО загалом, то тут перевага Альянсу є очевидною.

Він нагадав, що не слід забувати, що під час таких навчань в 2009 році Росія відпрацьовувала ядерний удар по Варшаві.

Експерт підкреслив, що запевненням представників Білорусі про оборонний характер "Захід-2017" не можна довіряти, оскільки всі добре розуміють, що позиція Мінська "не буде вирішальним чинником у цих навчаннях".

Заступник голови виконавчої Ради Євроатлантичного товариства у Варшаві впевнений, що троє спостерігачів від НАТО на цих навчаннях – дуже мало, і це суперечить положенням Віденського документа про засоби побудови довіри і безпеки.

Він нагадав, що, у зв'язку з цими навчаннями, Польща запровадила з 1 по 30 вересня заборону на повітряний рух для цивільних літаків поблизу кордонів з РФ та Білоруссю на глибину до 30 км.

За його словами, Польща не хоче якихось інцидентів поблизу своїх кордонів, але у разі виникнення надзвичайних ситуацій буде змушена на “відповідні кроки”.

Зауважимо, російсько-білоруські навчання "Запад-2017" стартують сьогодні, 14 вересня, і триватимуть до 20 вересня.

Як повідомляв 5.UA, Міністерство оборони Білорусі запросило Україну направити у вересні спостерігачів на російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017". Крім України як спостерігачів запросили представників ще шести країн регіону – Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Швеції і Норвегії.

Готовність №1: Прикордонники показали, як зміцнили рубежі через "Захід-2017" в Білорусі – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Клімкін: проект резолюції про миротворчу місію на Донбасі давно готовий
Наступний матеріал
Арешт з альтернативою застави: затримали другого учасника прориву у "Шегинях"
Loading...

Генерал армії США про маневри "Захід-2017": Немає причин вірити росіянам

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

Танки Abrams та БМП Bradley: до Польщі прибуває техніка сил НАТО

Росія використовує великі військові навчання як прикриття для воєнних дій – генсек НАТО

"Захід-2017": Україна посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках

Політолог: Якщо Росія оголосить війну Україні, Білорусь відразу стане нашим ворогом