twitter.com

"Захід-2017": Білорусь вжила заходи, які мають "зняти напругу" для України

У Білорусі запевняють – навчання відбудуться на полігонах, які розташовані далеко від кордонів

Навчання "Захід-2017" не є загрозою для Європейської спільноти та сусідніх країн. На цьому наголосив начальник департаменту з міжнародного військового співробітництва Білорусі Олег Воінов, передає "5 канал". 

За його словами, тренування носять суто оборонний характер і не порушуватимуть жодних міжнародних угод. Для зняття недовіри, як повідомляє білоруська сторона, на навчання запросили представників зі Швеції та Норвегії та ще кількох країн НАТО.

"Майбутні спільні стратегічні навчання "Захід-2017" мають суто оборонний характер. Їх проведення не несе ніякої загрози ні для Європейської спільноти в цілому, ні для сусідніх країн зокрема. Варто зазначити, що при визначенні території практичних дій, для виключення напруги у відносинах з Україною, Польщею, Литвою, Латвією принципово обрані полігони, що розташовуються на значному віддаленні від державних кордонів", – наголосив Олег Воінов.

А от Генеральний штаб Збройних Сил України вбачає загрозу у військовій активності Росії під час навчань "Захід-2017", які розпочнуться вже завтра. Не виключають і підвищення напруги в зоні АТО. Про це заявив речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.

За його словами, на цьому фоні Збройні Сили України проводять інтенсивні заходи бойової підготовки, спрямовані на посилення оборонних спроможностей нашої країни.

"Через непрозорість навчань "Захід-2017" ми вбачаємо певну небезпеку цих навчань. Збройні Сили України готові діяти відповідно до визначених планів та алгоритмів у випадку будь якої небезпеки. Генеральний штаб виділяє сім потенційно-небезпечних районів, з яких зона антитерористичної операції є лише один із семи. Саме тому ЗСУ приведені у ступінь бойової готовності", – повідомив Селезньов. 

Як повідомляв 5.UA, раніше у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі. У Генштабі ЗСУ вважають, що спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Дуже мало кримських татар інтегрувалися в систему окупаційної влади - Джапарова
Наступний матеріал
Топ-чиновника "Укрзалізниці" упіймали на хабарі у $70 тисяч