Російські військові
Російські військові ukrmedia

Муженко про "Захід-2017": Росія може використати практику "іхтамнєт"

Попри заяви білоруського президента, у Генштабі ЗСУ розглядають різні варіанти і готуються до кожного з них

Спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" – це чергова спроба тиску агресора не лише на Україну, а і на країни-члени НАТО. У першу чергу, на країни Балтії і Польщу. Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко в інтерв'ю LIGA.net.

"Це спроба тиску, причому не лише на Україну, а й на країни-члени НАТО. У першу чергу, маються на увазі держави Східної Європи: країни Балтії і Польща", – зазначив Муженко.

Він підкреслив, що саме з цієї причини НАТО вирішило посилити своє угруповання в регіоні на цей період: "Відтак це перша загроза, яка може виникнути, і можливість дестабілізації ситуації".

Також, за словами Муженка, створення військового угруповання на території Білорусі під час навчань "має наступальний характер". Відтак, в українському Генштабі не виключають, що "під виглядом навчань "Захід-2017" у Білорусі створять передові бази озброєння і військової техніки. Це дасть Росії можливість у разі необхідності в короткі терміни створити нові угруповання військ.

"Активна фаза навчань планується на період з 14 по 20 вересня. Спочатку заявлялося про чисельність російського угруповання до 3 тисяч. Зараз ми бачимо, що йдеться вже про 5 тисяч. А реально, я думаю, це угруповання буде значно більше. За принципом "іхтамнєт". Тим більше, що самі навчання "Захід-2017" не обмежуються територією Білорусі. Планується комплекс навчань: створення відповідних угруповань, передислокація військових частин, і на території Російської Федерації у тому числі, і уздовж кордону з Україною", – розповів керівник Генштабу ЗСУ.

Крім того, Муженко прокоментував заяву президента Олександра Лукашенка про те, що територія Білорусі ніколи не стане плацдармом для нападу на Україну.

"Ми військові люди, ми розглядаємо різні варіанти і маємо бути готові до кожного з них, залежно від ситуації", – зазначив він. 

Нагадаємо, у липні президент Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь ніколи не стане "територією війни" для України

Довідка. Навчання РФ "Захід 2017" пройдуть в Білорусі з 14 по 20 вересня. У НАТО не виключають ймовірності російського вторгнення у Балтійські держави, тож заявили, що Альянс посилить присутність на східному фланзі через російський "Захід-2017".

Також у НАТО заявили, що військові навчання "Захід-2017" у Білорусі можуть виявитися "троянським конем" і після їх закінчення Росія може залишити армію в Білорусі.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Блакитний тризуб-2017": Усі роди авіації взяли участь у масштабних військових навчаннях – фото

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Низка абітурієнтів може перевестися з "контракту" на бюджет: хто саме
Наступний матеріал
"Цинічно ігнорують цивільних": В ОРЛО блокують відкриття пункту пропуску "Золоте"
Loading...