Кордон із Білоруссю
Кордон із Білоруссю http://www.vladtime.ru/

Білорусь ніколи не стане "територією війни" для України – Лукашенко

Олександр Лукашенко відзначив, що територія Білорусі ніколи не буде використовуватися для агресивних дій проти України

У п'ятницю, 21 липня, завершується офіційний візит білоруського президента Олександра Лукашенка в Україну. 

Сьогодні лідери держав провели переговори віч-на-віч, а також зустріч у розширеному форматі. Переговори тривали досить довго - значно більше, ніж очікувалося. За підсумками перемовин Порошенко розповів, що білоруський президент запевнив: територія Білорусі ніколи не стане "територією війни" для України і цей кордон не стане таким, через який війна загрожуватиме нашій державі. Лукашенко також наголосив, що робитиме все від нього залежне для врегулювання ситуації на сході.

"Сьогодні, коли я вкотре отримав запевнення від вас, пане Президенте, що територія дружньої для України Республіки Білорусь ніколи не буде використовуватися для агресивних дій проти України, а україно-білоруський кордон ніколи не буде "кордоном війни", - відзначив Президент України.

Лукашенко своєю чергою відзначив: "Ми не претендуємо на жодні лаври. Які можуть бути лаври, коли люди гинуть?".

Про складну ситуацію на фронті заявив і Президент Петро Порошенко. Зокрема, він наголосив: "Я буду вимагати реального, негайного режиму забезпечення припинення вогню по всій лінії зіткнення, і у разі невиконання реалізації рішень "Великої сімки", які були досягнуті в Італії – у тому числі щодо посилення санкцій, ми не можемо і не будемо спостерігати за брутальним порушенням Мінських домовленостей. І кожна смерть українського героя не має залишатися без дуже жорсткої реакції".

Після проведення перемовин президенти країн зробили заяви для преси. Не минулося і без інцидентів.

Зокрема, під час підписання офіційних документів невідома жінка почала вигукувати "Живе Беларусь", її вивели охоронці. А от під час промови Лукашенка стало зле члену української делегації.

Утім, сторонам таки вдалося підписати договори про співпрацю у культурній та науковій галузях. Крім того, стало відомо, що на понеділок – 24 липня – заплановані переговори у Нормандському форматі.

Що ще відомо про зустріч президентів - дивіться у включенні: Як повідомляв 5.UA, Порошенко при Лукашенкові звинуватив Путіна у саботажі "хлібного перемир’я" і сказав, що "всі ми знаємо, яка у нас спільна загроза".

З обіймами та парадом: як Порошенко зустрічав Лукашенка біля АП – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Лукашенко: Я робив і буду робити тільки те, про що мене попросять два президенти
Наступний матеріал
Лукашенко: Українці повинні знати, що у вас є близькі і рідні люди, які живуть північніше
Loading...