Абітурієнти
Абітурієнти 5 канал

Низка абітурієнтів може перевестися з "контракту" на бюджет: хто саме

  Йдеться про пільгові категорії – учасників бойових дій, дітей учасників бойових дій, переселенців тощо

  Абітурієнти пільгових категорій, які вступили на контрактну форму навчання, вже можуть  писати заяви на переведення на місця державного замовлення. Крім того, триває прийом документів до ВНЗ через освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна". Про це повідомила керівник фонду "Відкрита політика" Ірина Жданова, передає "Укрінформ"

  "Освітні центри будуть працювати до 30 вересня. На бюджетні місця в університетах  закінчено прийом – (тепер) тільки на контракт. Але з 8 серпня ті вступники, які пройшли на контракт, можуть писати заяви на ім'я ректорів про переведення на бюджет. Цими пільгами користуються учасники бойових дій, діти учасників бойових дій, переселенці, і в тому числі абітурієнти з неконтрольованих та окупованих територій", – відзначила Жданова. 

  Як стало відомо, вступники цих категорій до 31 серпня мають написати заяву на ім'я ректора вишу, до якого вони вступили на "контракт", про можливість переведення  на бюджет. Для такої групи абітурієнтів ймовірність переводу на місця держзамовлення висока.

  "Наприклад, тільки для вступників з окупованого Криму цього року для вступу за спрощеною процедурою виділено квоту у розмірі 2604 місця бюджетного замовлення. Утім, за час вступної кампанії з 29 червня по 26 липня цією можливістю скористалися лише 10% абітурієнтів з Криму", – йдеться в повідомленні.

  У Міносвіти підтвердили таку інформацію і зазначили, що вступ через центри "Крим-Україна" триває, тому кримчанам відкрита можливість вступу до українських ВНЗ. А от остаточні дані щодо кількості вступників з тимчасово неконтрольованих територій та Криму будуть відомі наприкінці вересня, після завершення роботи освітніх центрів.

  За даними міністерства, станом на кінець липня через центр "Крим-Україна" заявки на вступ подали  235 осіб, через центр "Донбас-Україна" - 2103 особи.

  Довідка: 2017 року для вступників з окупованого Криму квота становить 2604 місця держзамовлення, зокрема і для ВНЗ Херсонської області - 273 місця, Одеської - 889 місць, Миколаївської - 176 місць, Запорізької - 478 місць.

  Попередній матеріал
  Муженко розповів, за якої умови та як може змінитися формат АТО на Донбасі
  Наступний матеріал
  Муженко про "Захід-2017": Росія може використати практику "іхтамнєт"